ФОТОГАЛЕРЕЯ           ВІДЕОГАЛЕРЕЯ                                      

Семінарійний гурт «Εφφατά» створений у грудні 2013 року з ініціативи на той час ще братів- першокурсників, які мали щире бажання співати на славу Божу. Ініціаторами створення колективу були брат Михайло Макар та брат Любомир Мисак, які, захопившись ідеєю створення гурту, обрали ще двох його учасників. І в першому складі гурту були:

Любомир Мисак – перший тенор

Богдан Будзяк – другий тенор

Михайло Макар – баритон

Павло Віра – бас

Спочатку гурт обмежувався тільки співом Божественних Літургій та інших богослужінь.

У травні 2015 року, другий тенор – Богдан Будзяк поїхав продовжувати навчання за кордоном, натомість колектив обрав нового учасника, яким став Іван Харевич.

У жовтні 2015 гурт «Εφφατά» розширив свою діяльність і до репертуару богослужінь додалися ще вокальні та інструментальні концерти.

В часі Великого Посту 2016 та 2017 років гурт відвідав парафії Української греко-католицької церкви у різних куточках України, а саме: Івано-Франківську, Чернівецьку, Тернопільську, Львівську та Волинську області - де мали можливість молитовно розважати над Страстями Христовими.

В часі Різдвяних свят 2017 року, учасники колективу, разом із віце-ректором Івано-Франківської Духовної Семінарії протоієреєм, доктором Андрієм Чорненком вітали із Різдвом Христовим  наших українців, які емігрували до Іспанії та Італії.

26-27 січня 2017 року гурт «Εφφατά» мав можливість стати учасником Всеукраїнського Різдвяного фестивалю «Студентська коляда» у м.Києві та нагороджені почесною грамотою фестивалю. Того ж дня брати семінаристи маючи унікальну нагоду відвідали уже блаженної пам’яті Архієпископа-емерита УГКЦ, Блаженнішого кардинала Любомира (Гузара), який уділив братам-семінаристам своє Архиєрейське благословення, та побажав гурту розвиватися та не зупинятися на досягненому.

У квітні того ж року брати знову мали нагоду відвідати золотоверхий Київ, цього разу уже з єпископом-помічником Івано-Франківської Архиєпархії  владикою Йосафатом (Мощичом) та віце-ректором отцем Андрієм Чорненком.  Браття-семінаристи, як представники Івано-Франківської Митрополії вітали Блаженнішого Любомира (Гузара) із 40-вим ювілеєм Архиєрейського служіння.

В червні 2017 гурт у повному складі семінарійного хору «Благовіст» відвідав вічне місто Рим, де співом супроводжували святкові богослужіння присвячені 150-тій річниці канонізації святого священномученика Йосафата (Кунцевича), покровителя Івано-Франківської Духовної Семінарії.

У серпні 2017 року гурт «Εφφατά» разом із владикою Йосафатом (Мощичом) та ректором семінарії, протоієреєм Олесем Будзяком здійснив ще одну поїзду закордон, а саме до Польщі у м.Ярослав. Там брати мали можливість молитися перед чудотворною іконою Пресвятої Богородиці «Милосердя Двері», саме ця ікона на особисте прохання Святішого Отця, Папи Франциска відкривала ювілейний рік «Божого Милосердя» у  Ватикані.

Окрім літургійної діяльності учасники гурту також беруть участь у різних прощах та паломництвах в Україні та за Її межами. Також брати-семінаристи в моменти катехизацій зустрічаються із дітьми та молоддю нашої церкви, танцюють банси, проводять табори та просто працюють із молодими людьми.

ФОТОГАЛЕРЕЯ

Go to top