22-23 вересня 2018 р. Б., у Зарваниці, за участі ЦДСС, проходила проща духовенства та мирян Сокальсько-Жовківської єпархії та Х Всеукраїнське паломництво військовослужбовців

(Збройні сили України, Національна гвардія України, Державна прикордонна служба України, Національна поліція України, військові капелани) та членів їхніх родин до Зарваниці.

Основною метою паломництва була ВДЯЧНІСТЬ Богові: за дар життя, за дар родини, за дар покликання, за дар братерства та за дар віри.

Гасло паломництва – “Дякую Богу, якому служу!” (2 Тим. 1, 3).

У прощі взяли участь понад 5 тисяч паломників.

Очолив паломництво єпископ Сокальсько-Жовківський, керівник Департаменту військового капеланства ПК УГКЦ преосвященний владика Михаїл (Колтун) та владика Петро (Лоза), єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії. З привітальним словом до прочан звернувся владика Теодор (Мартинюк) - єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський.

Символікою цьогорічного військового паломництва були:  

  • Земля (у військовому шоломі, декорована терновим вінком з калиною) – символ людської долі та історії нашого народу.  

  • Вода – символ Божої бдагодаті та людських зусиль.  

  • Пшениця – символ щедрих плодів Божої діяльності в людському серці та в людській історії.  

Програма прощі включала в себе відновлення хресних обітів (біля купелі св. Анни), Хресну Дорогу, особисту молитву, заупокійнау Божественну Літургію за полеглих захисників України, чування та духовно-мистецьку програму.

Завершилось паломництво у неділю, 23 вересня, подячною архиєрейською Божественною Літургією за дар віри.

Коментуючи недільний уривок з Євангелія (Мт. 15, 21-28), владика Михаїл висловив співчуття родинам загиблих та закликав всіх до витривалості у вірі: “Ми зібрані тут, щоби зачерпнути духовної сили, щоби ми могли іти вперід...

Сьогодні святкуємо десяту річницю військового паломництва до цього чудотворного місця у Зарваниці, і вже п’ята річниця як іде війна, і ми збираємося тут, на цьому священному місці. Звідси має прийти мир! Нехай кожний в своєму серці посіє цю віру і буде витривалим... Хай Господь благословить нас і всю Україну, щоб ми всі могли об’єднатися у вірі не тільки хвилево, але тривало - на ціле життя...”

Владика Петро (Лоза), військові та представники влади привітали преосвященного владику Михаїла (Колтуна) з 25-літтям архиєрейської хіротонії.

Джерело: Сокальсько-Жовківська єпархії УГКЦ

Вгору