У квітні цього року планується публікація катехизму «YOUCAT», який готується спеціально для молоді 13 мовами. Нагодою для цього стане Всесвітній День Молоді, який відбудеться у Мадриді в серпні. Передмову до цього особливого катехизму написав Бенедикт XVI.

Підготовлений у формі запитань та відповідей «YOUCAT» опирається на «Катехизмі Католицької Церкви» та його «Компендіумі». Він виник під патронатом кардинала Крістофера Шонборна, віденського митрополита, який був секретарем редакції «Катехизму Католицької Церкви». У склад редакції увійшли священики та богослови з німецькомовних країн. Запитання редагувала молодь, також молоді люди перевірили, чи мова тексту буде зрозумілою для їхніх ровесників, вони ж підібрали ілюстрації. Починаючи від Всесвітнього Дня Молоді у Мадриді ця публікація має стати офіційним катехизмом для молоді в Католицькій Церкві і має стати новою підставою для праці з католицькою молоддю.

У передмові до «YOUCAT» Бенедикт XVI заохочує молодь глибше пізнавати віру та вчитися довіри. При нагоді він пояснює, на чому полягає винятковість «Катехизму Католицької Церкви», який був складений у 80-х. «То був складний час для Церкви і для світу, коли була потрібна нова орієнтація, яка б дозволила віднайти дорогу у майбутнє» – написав Папа. Він нагадав про те, що після ІІ Ватиканського собору (1962-1965) у зміненій культурній ситуації багато людей навіть до кінця не знали, у що саме вірують християни, чого навчає Церква, чи християнство ще не стало пережитком минулого і чи взагалі в нинішній час ще можна у щось вірити.

Папа звернув увагу на те, що в тодішній ситуації Папа Йоан Павло ІІ вирішив, що єпископи цілого світу повинні спільно створити книгу, в якій дадуть відповіді на подібні запитання. Координування роботи єпископів було довірене тоді ще кардиналові Йосипові Ратцінгеру. Ця книга «зі старомодною назвою «Катехизм Католицької Церкви»» мала показати, у що сьогодні вірує Католицька Церква.

З великої кількості запитань та відповідей було відібрано ті, які лягли в основу «Катехизму Католицької Церкви». «Це просто катехетичний досвід століть – те, у що віруємо, як святкуємо християнські містерії, як маємо жити Христом і як слід молитися», – написав Папа.

Бенедикт XVI визнав, що можна критикувати певні аспекти подібного опрацювання, адже «все, що роблять люди – недосконале і його можна виправити», але «попри все – це велике свідчення єдності в різноманітності». «З багатьох голосів вдалося утворити спільний хор, адже ми всі маємо спільну партитуру віри, яка від апостольських часів на протязі віків єднає Церкву», – читаємо у вступі.

Папа пояснив, що, готуючи «Катехизм», його редактори мали на увазі той факт, що не тільки континенти з їхніми культурами і народами відрізняються між собою, але що ці «континенти» існують і в окремих суспільствах – адже інакше думає робітник, інакше фермер, фізик думає інакше від філолога, а підприємець інакше, ніж журналіст, молоді ж люди думають інакше ніж старше покоління. Тому було вирішено, що текст вимагає «перекладів» для різних середовищ, аби таким чином міг становити відповіді на запитання в такий спосіб, який найкраще відповідає духові тих середовищ.

«На Всесвітніх Днях Молоді – в Римі, Торонто, Кельні чи Сіднеї – зустрічалася молодь з цілого світу, яка хоче вірити, яка шукає Бога, кохає Христа і хоче бути спільнотою дороги» – підкреслив Бенедикт XVI. «Отже, – додав він – під перевіреною редакцією кардинала Крістофера Шонборна виникла ідея створення «YOUCAT» призначеного спеціально для молоді». Папа висловив сподівання, що це буде «книжка, яка захопить молодь».

За матеріалами: wiara.pl  та www.credo-ua.org

Вгору