23 січня 2011 року з нагоди 10-річчя патріаршого служіння Глави УГКЦ Блаженнішого Любомира за участі Першоієрарха Церкви, а також владик – членів Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства, численного духовенства, монашества і чернецтва з усієї України, парафіян храму, представників громадськості та вірян Київської архиєпархії УГКЦ у храмі Святого Василія Великого у Києві була відслужена урочиста Архиєрейська Божественна Літургія. У святковій Службі Божій також взяли участь Апостольський нунцій в Україні Архиєпископ Іван (Юркович) та Владика Станіслав Широкорадюк, єпископ Римо-Католицької Церкви в Україні. Літургію провадив Владика Ігор (Возьняк), Архиєпископ Львівський УГКЦ.

«Ми вдячні Його Блаженству, Патріарху Любомиру (Гузару), за служіння як Глави нашої Церкви! Це – відповідальне служіння, важке служіння, повне усяких викликів та перешкод», – сказав у своєму слові Владика Ігор (Возьняк) (слухати). Архиєпископ Львівський висловив подяку Предстоятелю УГКЦ за смиренне служіння на цьому посту протягом десяти років. «Навіть за цей недовгий період вам довелося прийняти немало складних викликів і, довіряючи Богові, ви успішно долали перешкоди, служачи своїй Церкві та своєму народові», – зауважив Владика Ігор.

«Сьогодні знову дякуємо вам за перенесення осідку Глави нашої Церкви зі Львова до Києва, що було сміливим, необхідним і правильним кроком», – наголосив ієрарх Церкви і висловив вдячність Блаженнішому Любомирові за послідовність у напрямку розвитку Церкви.

«Всякі сумніви закрадалися і в серця владик, але ви, Ваше Блаженство, довіряли Богу, а довіра Богу дає добрий результат в прямуванні до Нього, до щасливої вічності. Це сміливе рішення, до якого гідно поставилися наші владики, щоб говорити про перспективу розвитку нашої Церкви», – зауважив Архиєпископ Львівський.

«Ми хочемо бачити духовне зростання наших вірних, освячення нашого народу – «Святість об’єднаного Божого люду» (стратегічна мета УГКЦ, висловлена під час Синоду Єпископів УГКЦ 2006 року. – Авт.). Це – амбітне бажання, велична перспектива, до котрої прикликається, запрошується кожна вірна душа нашої Церкви. З іншого боку, єпископи Церкви та наші священики повинні гідно відповідати своєму покликанню, щоб гідно виконувати Божу волю», – сказав Владика Ігор. За словами Високопреосвященного Владики, від святості та праведності кожної особи Церкви буде дуже залежати праведність народу України: «Величезна відповідальність лягає на кожного єпископа, священика, чернечих осіб та мирян УГКЦ, щоб допомагати кожному людському серцю відкритися до дії Слова Господнього. Бо Слово Боже – живе і діяльне», – наголосив у своєму слові Архиєпископ Львівський.

Виступаючи з вітальним словом до Глави УГКЦ, Апостольський нунцій в Україні Архиєпископ Іван Юркович зауважив, що Блаженніший Любомир під час свого служіння завжди є близьким до щоденних подій у житті українського суспільства. «Багато хто відзначає, що Ваше Блаженство залишається, напевно, найбільш присутнім ієрархом у засобах масової інформації. Ваші думки, ваша мудрість і ваше свідчення радикальної євангельської вбогості стали причиною вашої надзвичайної популярності в українському суспільному контексті і заслужено зробили вас одним із найавторитетніших голосів сьогодення», – сказав Апостольський нунцій (слухати).

На завершення урочистої Архиєрейської Божественної Літургії до присутніх звернувся Верховний Архиєпископ Києво-Галицький Блаженніший Любомир. У своєму слові Глава Церкви підкреслив, що приймає цей день як подяку, але також як настанову (слухати).

«Я дуже вдячний вам, що ви присутні, щоби разом зі мною дякувати, – сказав Глава УГКЦ. – Дякувати Богові, що зміцнював і підтримував нашу Церкву в часи переслідувань... Дякуємо Богові хочемо і за ті 20 років, коли наша Церква може повертатися до нормального життя. Це також Боже діло», – зауважив Блаженніший Любомир.

При цьому він наголосив, що ті заслуги, про які говорили у промовах, є не його власними успіхами, а результатом праці багатьох: «Це не є щось одностороннє, це спільна праця. Слово, яке найкраще висловлює – це є «соборна праця»», – підкреслив Блаженніший Любомир. «Двадцять років ми старалися надавати нове життя нашій Церкві, нашому народові. Кожний з нас, відповідно до своїх можливостей», – сказав Предстоятель УГКЦ. За словами Глави Церкви, цей день – це не є закінчення чогось, а зупинка в дорозі: «Ніхто з нас не знає, коли Господь Бог нас покличе до себе або коли не стане сил, щоби працювати. Це все в Божих руках. Але ми хочемо продовжувати цю нашу працю», – сказав Блаженніший Любомир.

«Кожен з нас повинен дивитися вперед. Тому, крім того, що я сердечно радий з вами подякувати Богові. Хочу закликати вас продовжувати працю, сердечно, сумлінно, з усім запалом», – наголосив Блаженніший Любомир на завершення урочистої Архиєрейської Божественної Літургії з нагоди 10-річчя патріаршого служіння.

Переглянути фоторепортаж про подію…

Департамент інформації УГКЦ

Вгору