25-27 червня Івано-Франківський Молодіжний міськвиконком спільно з спільнотою Віднови у Святому Дусі «Як Марія», спільнотою св.Егідія та Івано-Франківською Духовною Семінарією ім. свщмч. Йосафата під патронатом міського голови В.Анушкевичуса в рамках святкування дня Молоді організували молодіжну пішу прощу «Збагатись духовно» до чудотворної ікони Зарваницької Матері Божої.

Молодь з Івано-Франківська долучилась до XVII Всеукраїнської молодіжної прощі до с. Зарваниці. У триденному паломництві, присвяченому року монашого покликання, під гаслом слів зі Святого Письма «Прийди і йди за мною», взяли участь приблизно 12 тисяч вірних. Понад 2 тисячі прочан ішли пішки з різних регіонів України.

Всьому світові Подільська святиня відоме як святе місце, де знаходиться чудотворна ікона Матері Божої, яка у сні з'явилася монахові, що в 1240 році втік з Києва після зруйнування міста татаро-монголами. Зберігається образ у місцевій парафіяльній церкві Пресвятої Трійці і належить до найдавніших ікон в Україні. У 1867 році папа Пій IX коронував ікону і надав Зарваниці особливого статусу. Відтоді тисячі паломників з усіх куточків світу навідуються до цієї святині.

Крім молоді з Івано-Франківщини, до Зарваниці прибули з багатьох куточків України — Донеччини, Полтавщини, Харківщини, Сам бора, Миколаївщини, Одещини, Криму, Рівного з усіх західних областей, а також і закордону. Хтось їхав автобусами, хтось поїздом. А хтось ішов пішки декілька днів. Група тернопільської молоді несли мощі святого отця Піо, які привезені із Сан-Джованні Ротондо (Італія).

Прийшовши в Зарваницю молодь насамперед оглянула неймовірної краси споруди і пам'ятки, зокрема збудований на схилі гори собор Зарваницької Божої Матері. Вражає своєю величчю і чотириярусна дзвіниця заввишки 75 метрів. На ній встановлено п'ять дзвонів, виготовлених в Україні та у відомій дзвіниці Фальчинських у Перемишлі (Польща).

У Зарваниці прочан вітав вікарій Хмельницького вікаріату отець митрат Дмитро Квич, який очолив Літургію. Відбувся похід зі свічками та мощами отця Піо до чудотворного джерела, де служився Молебень та відбувся Чин освячення води.

Молодь пройшла «Хресною дорогою», що символізує страждання Христові, зображені на барельєфах вздовж дороги. Закінчується «Хресна дорога» маленькою печерою, де в білосніжному покривалі лежить заквітчаний Ісус Христос. Опівночі на Співочому полі монаші згромадження УГКЦ представили молоді катехизу «Бути мирянином», сценічні діалоги, вистави у музичному супроводі, пісні.

http://www.mvk.if.ua/news/7598

Вгору