Повідомляємо, що 21 квітня 2010 року Блаженніший Любомир (Гузар), Верховний Архиєпископ Києво-Галицький, Глава Української Греко-Католицької Церкви, отримавши згоду Синоду Єпископів нашої Церкви, що відбувався у Львові-Брюховичах від 29 листопада до 5 грудня 2009 року, та повідомивши Апостольську Столицю, згідно з приписами 85 канону § 2 і § 4 Кодексу Канонів Східних Церков, підніс Преосвященного Владику Ярослава (Приріза), Титулярного Єпископа Ауції, Єпископа-помічника Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ, до гідності Єпископа-коадютора цієї єпархії.

Самбірську-Дрогобицьку єпархію УГКЦ, від часу її створення у 1993 році і до сьогодні очолює Владика Юліян (Вороновський), якому у травні цього року виповниться 74 роки. Від 2 березня 2006 року йому допомагає Владика Ярослав (Приріз), єпископська хіротонія якого відбулася 29 квітня 2006 року у Дрогобичі, в Катедральному соборі Пресвятої Трійці Самбірсько-Дрогобицької єпархії. Головним святителем був Блаженніший Любомир, а співсвятителями Владика Юліян (Вороновський) та Владика Михаїл (Сабрига).

Згідно з приписами канонічного права, єпископ-коадютор силою самого права перебирає єпископський осідок, який з будь-яких причин стає вакантним.

Департамент інформації УГКЦ
(За матеріалами радіо «Ватикан»)

Вгору