16 квітня 2010, на 91 році життя, відійшов по вічну нагороду кардинал Томаш Шпідлік, ТІ, відомий богослов і дослідник християнського Сходу. Він народився 17 грудня 1919 року у Босковіцах у Чехії. У 1940 році вступив до Товариства Ісусового (ОО. Єзуїти). Закінчивши відповідні студії, став викладачем в Папському Григоріянському Університеті та Папському Східному Інституті. Був також відомим проповідником реколекцій, а у 1995 році проводив духовні вправи для Папи Івана Павла ІІ та Римської Курії. У 2003 році Слуга Божий Іван Павло ІІ проголосив о. Томаша Шпідліка кардиналом Римської Церкви. Він є автором численних книг та публікацій, перекладених також і українською мовою. Протягом 50-ти років він співпрацював з Чеською редакцією Радіо Ватикану.

17 грудня 2009 року, очолюючи у ватиканській каплиці Redemptoris Mater (Матері Відкупителя) Службу Божу з нагоди 90-ліття кардинала Томаша Шпідліка, Папа Венедикт XVI під час проповіді пригадав його значний науковий доробок, присвячений духовності Церков Сходу. І як зазначив Святіший Отець, він завжди із запалом та глибоким переконанням навчав, що «центром всього Об’явлення є Триособовий Бог, і, як наслідок, людина, сотворена на Його образ, є таємницею свободи та любові, що здійснюється у сопричасті: у тому, що є природою буття самого Бога».

Святіший Отець Венедикт XVI направив телеграму співчуття головному настоятелеві Ордену Єзуїтів о. Адольфо Ніколасу.

Упокой Господи, душу вірного слуги Твого, отця Томаша Шпідліка, у Царстві Твоїм, де немає не болізні, ні печалі, ні зітхання, але безконечне життя і вічна насолода споглядання Твого Обличчя; і сотвори йому вічную пам’ять.

Вгору