26 лютого 2010 року Главі Української Греко-Католицької Церкви виповнюється 77 років. Зважаючи на час Великого посту та щільний графік роботи, ніяких особливих святкувань не передбачено. Єдине, що пригадує сьогодні про свято ‒ отримання численних привітань від єпископів УГКЦ, священиків, представників державної та місцевих органів влади, інтелігенції.

«Дякуємо Богові за вас, гідного наслідника славних провідників нашої Церкви: Митрополита Андрея та Патріарха Йосифа», ‒ написав у привітанні від імені працівників Патріаршої курії Владика Богдан (Дзюрах), Керівник Патріаршої адміністрації. На переконання Владики Богдана, Господь, доручаючи Блаженнішому Любомирові провід Церкви, збагатив і укріпив його дарами його попередників. «Від Митрополита Андрея ви успадкували дар мудрості – мудрості молитви, мудрості аскези і мудрості простоти. Іншими дарами Митрополита Андрея для вас є мудрість євангельських рад і мудрість великого діла єднання християн. Натомість від ісповідника віри Патріарха Йосифа ‒ вашого святителя ‒ ви отримали у спадок мужність духа, витривалість у труднощах, незломність у ісповіданні святої віри», ‒ читаємо у привітанні.

Одне з головних завдань, яке ставить перед собою Предстоятель УГКЦ ‒ єдність християн України. Саме він нещодавно виступив із ідеєю неконфесійної, або, згідно з нинішньою модою, «постконфесійної» єдності, тобто «єдності у різноманітності». «Нас об‘єднує спільне Євангеліє, спільна традиція, але нам бракує щирого бажання бути разом. А це можливе, абсолютно можливе. Тільки потрібно цього направду дуже хотіти», ‒ сказав в одному інтерв‘ю Блаженніший Любомир.

Нехай Господь збереже і примножить свої дари для Блаженнішого Любомира ‒ йому на освячення, Церкві на зростання, а Богові на славу.

Департамент інформації УГКЦ

Біографія:

Блаженніший Любомир народився 26 лютого 1933 року в м. Львові. Там закінчив народну школу та перший клас гімназії.

У 1944 році сім'я змушена була покинути Україну. Спочатку зупинилися в Австрії. У м. Зальцбурзі Владика продовжив навчання в українській гімназії.

У 1949 році родина Гузарів переїхала до США. Середню освіту Владика Любомир закінчив у Малій Духовній Семінарії у Стемфорді (штат Коннектикут). Потім студіював філософію в Колегії Святого Василія, де в 1954 році одержав ступінь бакалавра.

Богословські студії відбув у Вашингтонському Католицькому університеті в Америці.

У 1958 році як питомець Великої Духовної Семінарії Святого Йосафата одержав ліценціят богословія. 30 березня цього ж року Владика Амврозій Сенишин висвятив Любомира Гузара на священика для праці в Стемфордській єпархії.

У 1958-1959 роках працює вчителем і префектом в Стемфордській Духовній Семінарії Святого Василія, а також служить у Кергонксоні (штат Нью-Йорк) як душпастир оселі "Союзівка" Українського Народного Союзу та виховної оселі Спілки Української Молоді Америки в Елленвілі (штат Нью-Йорк).

З 1965 року є настоятелем парохії Пресвятої Трійці в Кергонксоні.

У Фордгамському університеті Нью-Йорка продовжував навчання, вивчаючи філософію. У 1967 році здобув ступінь магістра.

В 1969 році переїхав до Риму для продовженим богословських студій, які завершив доктором богословія в 1972 році.

У 1972 році Владика Любомир вступає до монастиря Святого Теодора (монахів студійського уставу) в Гроттаферрата (Італія).

У 1973-1984 роках Владика викладає в Папському Місійному Університеті "Урбаніана" в Римі, виконує різні доручення Патріярха Йосифа.

2 квітня 1977 року в монастирі Студійського Уставу в Кастель-Гандольфо поблизу Рима був висвячений Патріярхом Йосифом Сліпим на єпископа.

У 1978 році Патріярх Йосиф призначає Єпископа Гузара архимандритом монастиря Святого Теодора, а також відповідальним за монастирі студійського уставу за межами України.

З 1984 до 1991 року є протосинкелом Львівської Архиєпархії в Римі.

У 1993 році разом зі всією спільнотою з Гроттаферрата повернувся на рідну землю.

У 1993-94 роках служив духівником у Львівській Духовній Семінарії Святого Духа.

У 1995 році спільнота осіла в своєму монастирі Святого Теодора Студита в с. Колодіївка на Тернопільщині.

У листопаді 1996 року Владика Любомир призначений Єпископом Помічником Глави Української Греко-Католицької Церкви.

26 січня 2001 р. на надзвичайному Синоді єпископів вибраний Верховним Архиєпископом УГКЦ.

21 лютого призначений папою Іваном-Павлом ІІ кардиналом Католицької Церкви.

21 серпня 2005 року проголошено перенесення осідку Глави УГКЦ зі Львова до Києва.

26 лютого 2008 року Президент України Віктор Ющенко нагородив Блаженнішого Любомира Ярослава Мудрого III ступеня «за визначний особистий внесок у духовне відродження українського народу, багатолітню церковну діяльність та з нагоди 75-річчя від дня народження».

Go to top