Сьогодні, 7 липня 2009 р., об 11.30 місцевого часу, у Ватиканському прес-центрі розпочалася презентація третьої енцикліки Вселенського Архиєрея Венедикта XVI, яка називається «Caritas in veritate» (Любов у істині), і присвячена соціальним питанням. Під час представлення виступив, зокрема, кардинал Ренато Мартіно, Президент Папської Ради «Справедливість і мир», яка є організмом Апостольської Столиці, який покликаний сприяти поширенню у світі справедливості та миру згідно з Євангелієм та соціальним вченням Церкви. Іншим доповідачем був кардинал Поль Кордес, Президент Папської Ради «Єдиним серцем», яка від імені Папи координує різні гуманітарні ініціативи Апостольської Столиці та заохочує вірних до давання конкретного свідчення євангельського милосердя.

Кардинал Мартіно зазначив, що нова енцикліка вписується у шерегу соціальних енциклік попередніх Вселенських Архиєреїв, а поява нового документу такого змісту пояснюється змінами, яких постійно зазнає суспільство. Адже соціальне вчення Церкви складається з двох частин – постійної та змінної. Це полягає у необхідності дати відповідь у світлі вічних і незмінних Євангельських істин на постійно нові проблеми, з якими стикається людство.

В свою чергу, кардинал Кордес наголосив на тому, що завданням Церкви не є будувати нове та справедливе суспільство, а провадити людей до спасіння. Але в суспільстві вона виконує “пророчу роль”, бо звіщення Христа умерлого і воскреслого, яке вона здійснює протягом століть, має свою актуалізацію також в справах, які стосуються соціального співжиття.