2 червня 2009 року о 13.00 у Ватикані було повідомлено про те, що Святіший Отець Венедикт XVI, Папа Римський, благословив рішення Синоду Єпископів УГКЦ про призначення Преосвященного Владики Гліба (Лончини), Куріального єпископа Курії Верховного Архиєпископа, Апостольським адміністратором Екзархії для українців-католиків у Великобританії. Призначення відбулося у зв’язку із вакантністю екзаршого престолу.

Владика Гліб народився 23 лютого 1954 року в містечку Стюбенвіл, Огайо (США), в українській родині. Богословську освіту здобував у Римі в Університеті «Урбаніяна». Докторат з літургіки захистив у Папському східному інституті.

Постригся у ченці в монастирі Святого Теодора Студита в Ґроттаферрата (Італія), у якому і прийняв схиму 19 грудня 1976 року. Священичі свячення отримав 3 липня 1977 року в тому ж монастирі (святитель Патріарх Йосиф (Сліпий)). У 1994 році переїхав зі своєю монашою спільнотою в Україну. Був духівником у Львівській духовній семінарії Святого Духа. У 1997-2001 рр. – крайовий капелан спільноти «Віра і Світло» в Україні.

У 2000-2002 рр. працював як аташе в Апостольській Нунціатурі в Києві.

11 січня 2002 року іменований Єпископом Української Греко-Католицької Церкви з титулом місцевого єпископського престолу Барети біля Ефезу. Архиєрейську хіротонію отримав в Архикатедральному соборі Святого Юра 27 лютого 2002 р. (святитель – Блаженніший Любомир, співсвятителі – Митрополит Стефан (Сорока) та Єпископ Юліян (Вороновський)). Призначений Єпископом Курії Верховного Архиєпископа, Керівником Курії Києво-Галицької Митрополії.

З 22 березня 2002 року по 8 червня 2004 року – Голова Патріаршої літургійної комісії УГКЦ.

З 14 січня 2003 року по 15 грудня 2008 року – Апостольський Візитатор для українців греко-католиків в Італії.

З 25 березня 2003 по 9 травня 2006 року був Апокризарієм-Прокуратором Української Греко-Католицької Церкви при Римській апостольській столиці.

З 1 липня 2003 року по 11 листопада 2008 року – Постулятор справи беатифікації і канонізації Слуги Божого Андрея Шептицького.

З 4 березня 2004 року по 15 грудня 2008 року був Апостольським Візитатором для українців греко-католиків в Іспанії.

З 4 березня 2004 року – Апостольський Візитатор для українців греко-католиків в Ірландії.

16 червня 2006 року декретом Блаженнішого Любомира Владика Гліб призначений Керівником адміністрації «Релігійного управління Києво-Галицької Митрополії Української Греко-Католицької Церкви», 28 вересня 2006 року – керівником Відділу церковних комісій та Уповноваженим для монаших справ Патріаршої курії Української Греко-Католицької Церкви. З 16 вересня 2008 року – Голова Патріаршої літургійної комісії УГКЦ.

Більш детальну біографію Владики Гліба читайте за цим посиланням: www.ugcc.org.ua/38.0.html

Департамент інформації УГКЦ

Go to top