30 березня в Українському Католицькому Університеті була відчутна важливість цього моменту, тому що, саме о 10.30 розпочався захист першого ліценціата о.Сергія Стасенко за темою: «Канонічно-богословський аналіз діяльності Єпархіальних Соборів Києво-Галицької Митрополії Української Греко-Католицької Церкви (1998-2002).

         Науковим керівником даної роботи був Ректор Івано-Франківської Духовної Семінарії імені Священномученика Йосафата о.д-р Олег Каськів, який також був членом Комісії по захисту ліценціату до якої входили о.д-р Михайло Димид – голова Комісії; о.д-р Михаїл Квятковський – науковий рецензент.

Засідання по захисту ліценціату складалося із трьох частин, а саме:
         1. «Lectiocoram» - це екзаменаційна лекція, призначена виявити уміння студента ділитися здобути знаннями у формі викладання. «Lectio coram» є своєрідною перепусткою для кандидата на ступінь у ділянку викладання. Для допуску «Lectio coram» студент повинен отримати принаймі прохідну оцінку за письмовий екзамен. За три дні до «Lectio coram» студент отримує в деканаті три теми, із яких він повинен обрати одну як тему своєї екзаменаційної презентації. «Lectio coram» триває 40 хвилин. Аспірант о. Сергій Стасенко вибрав тему «Загальні норми та поділ права».
 
         2. У другій частині, яка згідно із Положення про захист в УКУ триває 10 хвилин комісія дала ряд питань відносно норм та поділу Канонічного права.
         3. У третій частині було відведено 20 хвилин на запитання по даній ліценціатській роботі.
         Після всіх поставлених запитань і даних на них відповідей Комісія оголосила перерву для оцінення даної праці. Після дискусії по цим трьом вищезазначеним елементам була виставлена оцінка 8/10. Директор Інституту Церковного Права о.д-р Михайло Димид від імені Університету та Комісії привітав о.Сергія Стасенко із захистом першої в Українському Католицькому Університеті ліценціатської роботи та побажав йому нових здобутків при написанні свого докторату. Тож на многії літа дорогий Отче Сергій.
 
Анатолій КОЗАК
Семінарист ІІ курсу
Івано-Франківської Духовної Семінарії
Вгору