Весняного погожого дня, 27 травня, чудотворна ікона Унівської Матері Божої вітала паломників. Ними були діти-сироти з Івано-Франківської Обласної школи-інтернату. Організаторами поїздки були студенти Івано-Франківської Духовної Семінарії, які проводять катехизацію у цій школі. До паломництва були залучені учні 7-11 класів. Метою поїздки було поклонитися Пречистій Діві Марії. Прикластися до Її чудотворної ікони, випрошуючи ласки, здоров’я і щасливої долі для себе і ближніх.

Приїхавши до Унева, дітей привітно зустрів ієромонах Макарій, який провів невеличку екскурсію, в якій розповів про Святоуспенську Лавру монахів Студитського уставу, а також радо відповів на цікаві запитання дітей. Після цього діти, віддавши належну шану і похвалу чудотворній іконі, спільно помолились вервицю до Пресвятої Богородиці, а також мали можливість прикластися до мощей священномученика Йосафата, які також знаходяться в Лаврі.

Продовження прощі відбулося на Чернечій горі, де діти змогли не тільки збагатитися духовно, але і фізично відпочити, залишивши в стороні всі свої буденні клопоти.

Повні вражень, енергії та духовного піднесення, діти повернулися додому. Позаду – пройдені тривоги, негаразди і труднощі. Відтепер їм буде легше долати бурхливі хвилі життя з його перешкодами та пастками; попереду в них – чисте і світле майбуття, в яке діти крокуватимуть з Божою поміччю та під опікою Матері Божої.

Щасливі дитячі посмішки, які були на устах кожного малого прочанина, дають певність того, що Пресвята Богородиця пригорнула дітей своїми люблячими руками і випросила їм Божої благодаті.

Велика подяка всім жертводавцям та всім людям доброї волі, які спричинилися до цієї поїздки, і дали дітям-сиротам можливість відбути прощу до чудотворної ікони Унівської Матері Божої, щоб зачерпнути з джерела Божої ласки та прибігти під покров Богородиці.

Юрій Савчук
студент V курсу ІФДС

Вгору