22 травня 2008 року, о 13.00, у Ватикані було повідомлено про те, що Святіший Отець Венедикт XVI поблагословив рішення Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви про призначення митрофорного протоієрея Тараса Сеньківа, виконувача обов'язків настоятеля Чину найменших братів св. Франциска з Павли "Мінімі", Єпископом-помічником Стрийської єпархії, уділяючи йому титулярний престол Січена (Siccenna).

Біографія о. Тараса Сеньківа

Народився 3 липня 1960 року в місті Чорткові на Тернопільщині в греко-католицькій родині Павла та Марії, з дому Старик. Родина матері була репресована за релігійні та національні переконання. У 1967 - 1975 роках навчався в Білобожницькій середній школі (Чортківський район). У 1975 році вступив до київського СПТУ № 10, яке закінчив 1978 року, здобувши середню освіту та спеціальність корабельного електромонтажника. У 1978 - 1979 роках працював на Київському суднобудівному заводі.

У 1977 році вступив до підпільної греко-католицької семінарії, яку очолював Владика Павло (Василик). Продовжував навчання (дещо обмежено) і під час служби в армії у 1979-1981 роках, і після її закінчення та паралельно, з обов'язку перед законом, працював на різних роботах: пожежником, кочегаром та будівельником - аж до 1989 року.

28 травня 1982 року висвячений на священика (святитель - Владика Павло (Василик)) .

У 1982 - 1989 роках як підпільний греко-католицький священик душпастирював на території Івано-Франківської єпархії. Від початку брав активну участь у діяльності Комітету за легалізацію УГКЦ. У 1987 році разом з групою духовенства та мирян під проводом Владики Павла (Василика) підписав документи "Заява про вихід частини УГКЦ з підпілля" та "Вимога до Верховної Ради СРСР" про легалізацію УГКЦ.

У 1989 - 1992 року був парохом у м. Чорткові та деканом Чортківського деканату. Паралельно організовував парафіяльні осередки на території Чортківського і Заліщицького деканатів та впродовж 1990 - 1991 років виконував обов'язки пароха міст Заліщики й Чернівці. Одночасно забезпечував душпастирську опіку парафій деканату, в яких ще не було священиків.

З благословення Владики Софрона (Дмитерка) у 1992 - 1998 роках закінчив формаційний курс в Архієпископській священицькій семінарії та Кирило-Мефодіївський теологічний факультет Університету "Палацкєго" в м. Оломоуц (Чеська Республіка), здобувши ступінь магістра . У 2000 році там же, співпрацюючи з "Centro Aletti Velehrad-Roma", закінчив докторантський курс на Кирило-Мефодіївському богословському факультеті Університету "Палацкєго" на кафедрі пасторального богослов'я, відділення "Практичне богослов'я та вивчення Християнського Сходу". Захистив наукову роботу та здобув ступінь ліценціата теології.

14 січня 1993 року за душпастирську працю Владика Софрон (Дмитерко) від імені Верховного Архиєпископа нагородив о. Тараса митрою.

Від 1 вересня 2000 року виконував обов'язки духівника Івано-Франківської теологічної академії, а 17 січня 2001 року був призначений синкелом Бучацької єпархії у справах душпастирства та формації духовенства.

Протягом остайніх 2-ох років Єпископ-Номінант викладав у Духовній Семінарії Пасторальне Богослівя.

Вся семінарійна спільнота щиро вітає номінованого єпископа і обіцяє заносити свої молитви за його архієрейське служіння. 

Вгору