Саме під такою назвою в Івано-Франківській Духовній Семінарії проходить  серія заходів, які мають за мету повідомити правду про багатогранні проблемні питання екології людини та екології довкілля, а також про їх взаємозв’язок. Цей зв’язок полягає насамперед у спільній причині основних проблем особи, суспільства та природнього довкілля, якою, згідно папи Івана Павла ІІ, є екзистенційна пустка, окремими симптомами якої є дефіцит віри, духовності та моральності. Коротко говорячи екологія людських стосунків та довкілля починається з екології людської душі. Оскільки семінарія - це емінентне місце для формування автентичної віри, духовності і моральності, то вищезгадані заходи, організовані викладачами Семінарії:  д-ром Володимиром Шереметою та о. ліц. Русланом П’ястою є особливо актуальними.

Наразі вже відбулися заходи приурочені проблемам сучасної екологічної кризи, а також  паління і алкоголізму, в рамках яких були продемонстровані документальні фільми «Незручна правда» (про вплив людини на розвиток екологічної кризи, яка стає все більшою загрозою для сьогодення та майбутнього людства), а також «Правда про алкоголь» та «Правда про куріння». Саме ці дві шкідливі звички є найбільш поширені в нашому суспільстві, серед молоді і дорослих людей, які руйнують його і докорінно змінюють їхній життєвий шлях.

Також 15.04.08 відбулася конференція під назвою «Правда про куріння» в якій прийняли участь Преосвященний Владика Софрон Мудрий, Ректор Теологічної Академії, спеціалісти у галузі медицини, наркології, теології та соціальних служб. На конференції було виголошено три доповіді, а саме про вплив тютюнокуріння на  загальний стан здоров’я людського організму, про вплив куріння на репродуктивне здоров’я людини та на дитину, та моральна оцінка тютюнокурінню. Дана конференція дала змогу семінаристам – майбутнім пастирям і учителям нашого народу, збагатитися інформацією і пізнати більше правди про таке негативне явище, як тютюнокуріння і зрозуміти наскільки великою є  його шкода, як для здоров’я окремої людини так і суспільства загалом.

Від імені ректорату о. ліц. Олександр Левицький, віце-ректор Семінарії, склав подяку організаторам і учасникам цих заходів…

Інформаційний центр ІФДС