Коли ми запитаємо себе, що означає цей день для кожного з нас, то перш за все на думку приходить визначення  неділі як пригадки про радісну подію Христового Воскресіння, Дня Господнього, Дня відпочинку, а коли говоримо про неділю М’ясопусну – це неділя, яка готує нас до Святої Чотиридесятниці; останній день перед Великим постом, у якому ще дозволено їсти м’ясо. Звідси й назва цієї неділі – м’ясопуст, що значить відпущення, покинення м’яса.

Але для мешканців с. Старуня цей день став ще особливішим, адже з парафіяльною місією до нас завітав старший духівник Івано-Франківської духовної семінарії ім. священномученика Йосафата, протоієрей Ярослав Тимішак. Зранку, ще заки дзвін скликав парафіян на врочисте богослужіння, активні парафіяни вже були заклопотані приготуванням до проведення місійної віднови. Цей весняний день Бог благословив сонячною погодою, яка в свою чергу сприяла добрій, теплій та затишній атмосфері сердець та душ парафіян, що слухали слова духовного провідника. Сповідь, глибокі духовні науки, благословення мощами, акафіст та молитви на оздоровлення стали чудовим доповненням до благословенного часу, кульмінацією якого стала Божественна Літургія та участь вірних у таїнстві Євхаристії. Продовженням свята стала щира Старунська гостинність «Агапе». Святкове частування усіх присутніх смачною канапкою та філіжанкою доброї запашної кави стало завершенням духовної віднови.
Щира подяка отцю Ярославу Тимішаку, доброму пастиреві, щирому приятелеві та достойному священику за можливість чергового переживання Євангельських цінностей та зустріч, яка приготувала усіх нас до входження в благословенний час Великого посту. Висловлюємо також щиру подяку настоятелю парафії свв. Верховних апостолів Петра та Павла прот. Ярославу Середюку з парафіяльною громадою, вірянам парафії св. Параскеви, отцю Петру Ців’юку, що виконує служіння сповіднику в Духовній семінарії та є уродженцем нашого села, а також усім щирим та небайдужим парафіянам храму Вознесіння ГНІХ.

стаття: о. Василь Гоголь

Інформаційний центр ІФДС

Вгору