28 лютого у с. Старуня на парафії верховних апостолів Петра і Павла відбулися нічні чування на хвалу і прославу блаженного священномученика Симеона Лукача. У часі чувань  духовні науки провадив о. Володимир Лось. У моліннях також брали участь отці-настоятелі ІФДС: віце-ректор – прот. д-р. Андрій Чорненко, префекти семінарії: о. Юрій Сидір, о. Зореслав Михайльонко і д-н. Богдан Сабало.
Усі чування свої співом супроводжували брати-семінаристи, які через піснеспіви надихали паломників на молитву та роздуму над духовними науками.

«Наше приготування до пасхального таїнства» - саме такою була тема цих чувань. У часі яких реколектант розважав над Божественною Літургією, яка і є Пасхальним таїнством.
Чування розпочались із повсякденної Вечірньої. Опісля о. Володимир виголосив першу науку про Божествену Літургію. Згодом, парох парафії, о. Ярослав Середюк, промовив вітальне слово та подякував всім паломникам. Отець Ярослав зазначив: «У цей останній зимовий день нас тут зібрав священномученик Симеон… і можемо молитися та просити його заступництва».
Відтак, семінаристи виконали нову пісню прослави, гімн, який є написаний на честь Симеона Лукача, варто зазначити, що цей гімн був виконаний вперше. Слова та музику написала Олена Тимофійчук, а аранжування для однорідного, чоловічого хору зробив о. Богдан Ватащук. Перед самим виконанням пісні для почитання були виставлені мощі та ікона блаженного Симеона Лукача.
Після виконання пісні-прослави до священномученика Симеона, о. Володимир Лось прочитав молитви на оздоровлення. Потім був відслужений Молебень до блаженного Симеона, у той час усі присутні мали нагоду приступити до ікони та мощей  священномученика. Також під час чувань вірні мали можливість приступити до таїнства Покаяння.
По закінченню молебню д-н Богдан Сабало провадив молитву на вервиці із розважаннями. Згодом о. Зореслав Михайльонко разом з іншими отцями відслужив Святу годину з виставленням Найсвятіших тайн. Кульмінацією чувань стала Божественна Літургія, яку очолив о. Володимир Лось.
На завершення  о. Ярослав Середюк  подякував отцям за їхню участь в чуваннях та за жертвенність, особлива подяка лунала о. Володимиру, який був провідником цих чувань. Також отець-парох подякував всім вірним та гостям парафії, які прибули до храму на молитву.

стаття: Святослав Данилець
фото: Святослав Коткевич

Інформаційний центр ІФДС

Вгору