19 лютого 2019 року в Івано-Франківській академії Івана Золотоустого відбулася презентація книги Любові Соловки та Світлани Оришко «150 із 150 тисяч…Голокост євреїв Прикарпаття як складова етнодемографічної Катастрофи Східної Галичини».

Модерувала презентацію директор бібліотеки Іванна Стрихар, яка підкреслила, що сьогодні важливо представляти Голокост як частину української історії, тому нині спостерігаємо унікальний діалог християнства та юдаїзму.

З вітальним словом до учасників презентації звернулися Архиєпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин та Рабин Івано-Франківського регіону Мойше-Лейб Колесник.

Присутні переглянули короткометражний фільм про локації пам’ятних місць, які пов’язані з історією єврейської громади Івано-Франківська. Далі автори книги Любов Соловка і Світлана Оришко поділилися змістовними розповідями про своє фундаментальне дослідження.

Керівник проекту, видавець та громадський діяч Олександр Оришко подарував для Академії декілька примірників книги.

Ректор Академії, митр. прот. Олександр Левицький подякував гостям за унікальну можливість торкнутися ще однієї сторінки української історії в цілому та Прикарпаття, зокрема.

На презентації були присутні викладачі та студенти Академії, представники Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, викладачі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Івано-Франківського національного медичного університету та Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, директори шкіл міста, журналісти, громадські діячі.

Джерело: Медіа-Центр ІФА

 

Вгору