Інтерв’ю з керівником хору «Благовіст» ІФДС, Оксаною Федорик.    

Пані Оксано, сьогодні відбудеться захід досить цікавого формату, бо матимемо нагоду почути дитячий ансамбль, а також і наш семінарійний хор, керівником яких ви є. Праця з дітьми це завжди цікаво, а як Вам працюється з семінаристами? Чи є якісь особливості?

З семінаристами ще цікавіше працюється. Ну взагалі зовсім інша манера, все по-іншому, але завжди кістяк залишається один і той самий, і праця одна і та сама: самодисципліна, постійна явка на репетиції та самовідданість. Це напевне те, чим я керуюсь у своїй роботі.

Ви досить мало часу працюєте на посаді керівника хору «Благовіст» та все ж чи були моменти, які запам’яталися Вам найбільше, можливо стали для Вас знаковими?

Кожна репетиція для мене є знакова. У нас на кожній репетиції бувають якісь такі моменти кумедні, але бувають і зовсім навпаки. Коли доходить до здачі партій і коли доходить до співу в квартетах, то буває по-різному. Але ми сходимся до того, щоб був результат, а я працюю з колективом чи дитячим, чи дорослим лише на результат, то відповідно ідем далі, шукаємо моменти, шукаємо індивідуальний підхід до кожного і працюємо на той результат, який ви маєте змогу почути. Найбільшим моїм досягненням, є те, що я відкриваю тих хлопців, які ще були до тепер невідкриті, які не знали своїх можливостей, а вони так багато можуть. Я просто відкриваю їх для себе та їх для них самих. І це дуже солодко тому, що вони навіть не знали дотепер які вони талановиті. У мене в колективі кожен талановитий. Я люблю працювати не з тими, які вже щось вміють і знають, а з тими, хто хоче в собі щось відкрити.

Чи змінилося Ваше життя після першої зустрічі з семінаристами?

  Скажімо, це якась зовсім інша історія і я себе можу реалізувати з цього боку. Реалізовую, ще не реалізувала себе повністю, ще є дуже багато роботи. Скажу про себе, як про керівника, регента – я відкриваю для себе дуже багато різних інших можливостей, мені це цікаво, дуже люблю свою роботу.

Що Вас надихає до праці?

Натхнення я бачу у всьому, у всьому, що мене оточує, а завжди молитва, в якій я постійно прошу Бога, щоб Він мені відкривав натхнення. І взагалі для мене може бути будь-який момент натхненням. І навіть наша сьогоднішня бесіда. Надихаюся у всьому, у всьому стараюся бачити якийсь позитив для себе, можливо десь і негатив, але одне і друге дає рухатися і творити.

Ми знаємо, що Ви створюєте свою власну музику, чи плануєте вивчити з семінаристам щось авторське? 

Планую. Але зараз не хочу про це говорити. На даний момент, працюємо над тим, що маємо. Коли хлопці будуть готові виконати ту музику, яку я пишу, то відповідно ми її відтворимо, власне з семінаристами. Але навіть коли викладаю вокал, постановку голосу, то з хлопцями втілюю в життя свої вправи для голосу, які тісно переплітаються з їхньою подальшою працею, з літургійними творами.  

 Дякую Вам за інтерв’ю і зичу Вам міцного здоров’я й творчих успіхів.

Спілкувався Олексій Нарепеха

Інформаційний центр ІФДС

Вгору