4 лютого до Івано-Франківської духовної семінарії завітав голова пасторально-міграційного відділу УГКЦ, преосвященний владика Йосиф (Мілян), щоб розповісти про діяльність відділу, його перспективи для священиків і братів-семінаристів.

Зустріч, що відбувалася в семінарійному храмі, святково розпочалася колядою, після чого владика Йосиф благословив усіх присутніх. Розпочав владика з історії самого відділу, та розповів про те, якою є місія ПМВ. Архієрей наголосив на важливості єдності нашої нації в сучасних обставинах, коли багато українців є на чужині, а що стосується нас, як пастирів, то є важливим та необхідним перебування поруч з ними.

Преосвященний владика розповів про чисельність наших громад закордоном, зробив акцент на важливості моніторингу цієї ситуації і відповідно на потребі реакції. «Важливо є створювати структури на місцях»,­ ­- стверджував владика Йосиф.  Теж він розповів про заходи, що здійснюються з ініціативи пасторально-міграційного відділу. Брати дізналися про потребу душпастирства у багатьох країнах Європи, а також інших континентів.

Окрім минулого і теперішнього преосвященний владика Йосиф розповів про перспективи у служінні поза межами нашої держави, особливо для молодих і креативних священиків і семінаристів. Владика запропонував співпрацю тим братам, що бажають долучитися до служіння чи навчання закордоном. Теж він закликав до активного вивчення іноземних мов і до використання своїх дарів і досвіду, не лише в Україні, але і закордоном.

Також усі бажаючі могли запитати і отримати відповіді, на ті запитання, що їх цікавили. На завершення преосвященний владика Йосиф уділив своє архипастирське благословення усім присутнім.

стаття: Святослав Коткевич
фото: Роман Везучий

Інформаційний центр ІФДС

Вгору