1 лютого в Івано-Франківській Духовній Семінарії ім. свщмч. Йосафата розпочалися реколекції. Провідником цієї духовної віднови є с. Віталія Іванюк, ЗСМ. Провідним мотивом духовних наук буде:

«Зустрінути Христа».

Розпочалися дні духовної віднови із спільної молитви. Після чого до присутніх звернувся віце-ректор семінарії, прот. Андрій Чорненко. У своєму слові отець зазначив, що Дні духовної віднови не такі як зазвичай: «Те, що в нас не реколектант, а реколектантка – це вже є новим. Новим також є використання мультимедіа, під час реколекцій та те, що в нас в цих днях перебуватиме Погінська чудотворна ікона Божої Матері. Але незважаючи на всі новинки, головне, щоб через усі засоби і через слово Господнє, яке буде виходити з  уст сестри, Господь достукався до серця кожного з нас. Бажаю Вам, сестро, щоб Ваше слово дійшло до сердець братів і дало в сто разів більші плоди». Також о. Андрій наголосив на важливості роздумування над словами реколектантки після завершення науки.

На початку своєї науки сестра Віталія подякувала за можливість разом з братією роздумувати над Словом Божим та увійти в життя Ісуса Христа. Словосполучення «зустріти Христа» є підставою до якоїсь подальшої думки. Важливо є дати собі відповідь на питання: зустріти Христа – це обов’язок? Потреба? Мрія? Чи це важливо?». Ми можемо зустріти Христа радісно, в родині, в молитві, в Євхаристії, під час праці. Преподобна сестра Віталія зазначила: « Коли ми ввійдемо в життя Ісуса, нам буде легше пережити подію зустрічі з Ісусом. Зустріч з Христом – це зустріч яка нас перемінює.» Сестра-реколектантка запропонувала ввійти в життя Ісуса в момент коли він іде в Єрусалим, на прикладі Євангелія від Луки 9, 57-62. У роздумах над цим уривком сестра Віталія зазначила: « Тема дороги означає динамічний спосіб життя. Коли хтось хоче стати учнем Ісуса, йому необхідно подолати труднощі. Відсутність дому в Ісуса, показує як трудно люди сприймали Його. Наслідування Христа – це мандрівне життя, часом є повне небезпек.

Для Христового учня єдиною потребою є шукати можливості бути з Ісусом, Який дає впевненість. Для християнина любов до Божого Царства має бути на першому місці. Навіть смерть рідних має меншу вагу. Наслідувати Ісуса – йти шляхом, який приведе нас  до перемоги над смертю.

У праці духовних осіб шкодить повертатися назад. Озирнутися назад, означає зменшити зацікавлення у Царстві Божому.»

На завершення першої науки сестра попросила розважити собі над темою зустрічі з Христом.

стаття: Олексій Нарепеха
фото: Роман Везучий

Інформаційний центр ІФДС

Вгору