8 січня 2019 р. Б. в храмі Царя Христа, монастиря оо. Василіян, що в Івано-Франківську, розпочався Х ювілейний Різдвяний фестиваль «Коляда на Майзлях». Цього року він офіційно перейшов у статус Міжнародного.

Гостями свята на парафії, яке вже давно переросло межі міста й митрополії, вийшовши на Міжнародний рівень, стали понад 50 колективів. Хори, ансамблі, оркестри та вокалісти виконуватимуть традиційні та старовинні колядки і щедрівки. Колективи прибудуть як з Прикарпаття, так і з різних куточків України. Також завітають гості із Польщі, Молдови та інших країн. Окремо слід виділити виступи колективів із зони бойових дій - Волновахи та Попасної.

Цьогоріч вперше відвідав фестиваль Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук. Це став перший візит Глави нашої Церкви на парафію Царя Христа з 1991 р.

Духовенство та вірні радо вітали Главу греко-католиків на монастирському подвір’ї. Після спільної молитви Божественної Літургії, Патріарх зустрівся із представниками прикарпатських ЗМІ.

Зокрема, спілкуючись із пресою, глава УГКЦ зауважив, що українські  колядки - це великий національний і духовний скарб.

Відтак розпочався гала-концерт. В ньому взяли участь гурт «Gypsy Lyre» та учасники фестивалю, які вжи виступали в попередні дні. Окремо слід виділити виступ народної артистки України Марії Бурмаки.

Фестиваль завершується, але Блаженніший Святослав попросив не завершувати колядувати. «Переступаєте поріг ваших сусідів, рідних, близьких, переступайте поріг з колядою. Бо колядуючи, ви творите нову місію, перемінюєте те, чим ми живемо сьогодні. Коли ми колядуємо, перемагає добро, перемагає все те, що ми називаємо різдвяними побажаннями добра і всякого гаразду. Нехай Україна прославляє між нами колядкою народженого Спасителя», – закликав Глава УГКЦ.

Варто додати, що за всі ці роки із сольними концертними програмами виступило понад 300 колективів. Географія фестивалю теж значно зросла за останніх три роки. На фестивалі колядували колективи з Києва, Дніпра, Одеси, Кривого Рогу, Донецької, Луганської, Дніпропетровської, Запорізької, Харківської, Волинської, Тернопільської та Львівської областей, а також з Латвії, Литви, Румунії, Польщі та Молдови.

Дивіться як проходив останній день фестивалю в нашому ФОТОЗВІТІ.

Джерело: Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ

Вгору