У четвер, 13 грудня, в день апостола Андрія Первозванного та 7-ту річницю заснування Івано-Франківської Митрополії УГКЦ вже втретє відбулася проща до Архікатедрального і Митрополичого собору Воскресіння Христового в м. Івано-Франківську на честь Блаженних новомучеників Івано-Франківських (Станіславівських) Івана Слезюка, Симеона Лукача та Григорія Хомишина.

Кілька тисяч прочан з Івано-Франківська та області зібралися в головній святині Прикарпаття, щоби спільно подякувати Богу за прожитий рік, який завершується, а також просити благословення для своїх сімей, а головне – для Батьківщини нашої України. Очолив спільне моління Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

Щоби підготувати вірних до цієї події, впродовж тижня в Архікатедральному соборі проходили реколекції. Вони носили Різдвяну тематику, адже живемо в часі Різдвяного посту.

В сам же празник св. ап. Андрія до Архікатедального собору зійшлося чимало духовенства з усіх-усюди. Роздумуючи над Божим словом в часі проповіді, Владика Володимир розповів про життя святого апостола, який, за переданнями, побував та поблагословив наші київські гори.

«Святий апостол Андрій кинув на руську землю зерно Христової проповіді, яке через Володимирове хрещення проросло і дало рясні плоди. Життєвий шлях апостола до кінця віків буде взірцем для наслідування кожному, хто шукає свого призначення на землі», - повчав Митрополит.

Серед іншого, Владика наголосив на незламній вірі та живій проповіді сьогоднішнього святого, відзначаючи його особливу приязнь до нашого народу.

«Зерна віри, посіяні святим апостолом Андрієм, щедро зійшли завдяки зусиллям благовірного князя Володимира Великого. Київська Русь сподобилась святого хрещення. Відтоді пам'ять апостола Андрія Первозванного особливо шанується серед нашого християнського люду», - підсумував Проповідник.

В часі Божественної Літургії за ревну та жертвенну працю в Господньому винограднику Судовий вікарій Івано-Франківської Архієпархії прот. Степан Балагура удостоївся від Патріарха Святослава найвищої церковної нагороди – митри, яку вручив Митрополит Володимир.

На завершення святкування було зачитано Пастирський лист Митрополита Івано-Франківського УГКЦ Кир Володимира Війтишина щодо катехизації, який усі священнослужителі повинні донести до своїх вірних в цю неділю – 16 грудня. Окрім того, Митрополит Володимир привітав усіх іменинників, які носять ім'я Андрій з їхнім святом.

Після чого п. Ігор Олійник - український меценат, керівник проекту «Галицьке Євангеліє 1144 року», урочисто презентував Галицьке Євангеліє для всіх учасників прощі та подарував копію Владиці. Додамо, що Галицьке Євангеліє – єдине збережене рукописне джерело, яке нам говорить про ідентичність Київського християнства домонгольської доби. Воно написано тією мовою, якою проповідувалося Боже Слово в той час у Галицько-Волинському князівстві. Цікаво, що Галицьке Євангеліє датується 1144 роком. Це рік, коли ще Москви не існувало, адже офіційною датою заснування Москви є 1147 рік.

Відтак всіх присутніх благословили мощами блаженних новомучеників, після чого кожен особисто ще міг підійти і приклонитися до святої реліквії, випрошуючи необхідних ласк.

Джерело: Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ

 

 

Вгору