23 листопада у Івано-Франківській Духовній семінарії відбулася презентація книги військового капелана УГКЦ о. Ореста-Романа Сала «Прагнення волі».

Захід був проведений в рамках тижня підготовки до святкування храмового празника. Ведучою під час презентації була п. Марія Солодчук, яка почала захід зі слів святого євангелиста Івана: «Немає більшої любові за ту, коли хто душу свою кладе за друзів своїх...».

Після чого до слова був запрошений автор книги, о. Орест, який презентував її у трьох основних аспектах: спільна боротьба, сучасні історичні події та власні свідчення. о. Орест розповідав, що від початку капеланського служіння, тобто від липня 2014-го, занотовував до щоденника усі події, які відбувалися з ним та українськими військовими на Донбасі. Також о. Орест зазначив , що на той час не мав жодної фахової підготовки: «Розумів, що не маю досвіду ані парафіяльного, ані капеланського служіння, але вірив, що зможу допомогти військовим своїм священичим служінням. Не претендував на звання капелана, моїм бажанням було допомогти військовому». Автор наголосив, що ця книга є присвячена Героям, які боролися і продовжують боротися за вільну, незалежну Україну. Відтак до слова був запрошений о. Володимир  Олійник – капелан, з яким о. Орест зустрівся на Донбасі. Він зазначив, що ця книга є жива історія сучасності, яку ми ніколи не повинні забувати.

На завершення виступив о. д-р. Андрій Чорненко – віце-ректор семінарії, який від імені Високопреосвященного Архієпископа і Митрополита Кир Володимира Війтишина та ректора семінарії висловив щиру подяку автору книги о. Оресту-Роману за його великий внесок у історію та наголосив на тому, що ми маємо пам’ятати свою історію та своїх героїв. Відтак пролунала молитва «Боже Великий, Єдиний» за Україну та всіх героїв, які перебувають на Сході та за тих, які віддали своє життя за рідну Батьківщину.

стаття: Назарій Дякун
фото: Роман Везучий

Інформаційний центр ІФДС

IMG_6441.JPG IMG_6451.JPG IMG_6477.JPG

IMG_6512.JPG IMG_651254.JPG IMG_6541.JPG