5 листопада у храмі Івано-Франківської духовної семінарії ім. свщмч. Йосафата відбувся вечір пам’яті владики Софрона Дмитерка, єпископа Івано-Франківської єпархії УГКЦ, з цієї нагоди 10-річчя із дня його смерті.

Було відслужено Панахиду за упокій душі архієрея, яку очолив віце-ректор ІФДС о. д-р. Андрій Чорненко, у співслужінні з семінарійними отцями та запрошеними отцями. Після панахиди о. Андрій звернувся із вступним словом, у якому зазначив, що владика Софрон – це борець за Церкву і Україну, а також подякував від імені ректора, о. Олеся та ректорату гостям, а саме: о. Никодиму Гуралюку, ЧСВВ, о. Володимиру Палчинському, ЧСВВ та пану Маркіяну Дмитерку, племіннику владики Софрона за те, що вони готові поділитись своїми спогадами про Софрона Дмитерка.

Першим виступив о. Володимир Палчинський, ЧСВВ, якого у 1972 році, на приватній квартирі в Івано-Франківську блаженний владика Іван Слезюк у присутності преосвященного Софрона Дмитерка висвятили на священика. Він розповів про владику, як про велику духовну особу, яка жила у постійному молитовному дусі.

Опісля виступив пан Маркіян Дмитерко, племінник по батьковій лінії владики Софрона. Він оповів присутнім про тернистий шлях преосвященного владики, його заслання, тюремний період, терпіння та  титанічну працю у підпільній Церкві. Останнім виступав о. Никодим, ігумен монастиря Отців Василіян, що в с. Погоня. Преподобний отець розповідав про кир Софрона як про турботливого владику та батька, про особисті розмови та історії пов’язані із владикою, про те, як він був його настоятилем. Також наголосив на його терпеливості, мудрості та на його вмінні дати найкращу пораду. У кінці бр. Василь Кінах, ведучий урочистиї академії, подякував від імені ректорату гостям за їхні теплі слова про єпископа Софрона Дмитерка. Все завершилось спільною молитвою за Україну «Боже великий, єдиний».

стаття: Гедзик Павло
фото:
Роман Везучий

Інформаційний центр ІФДС

IMG_5647.JPG IMG_5654.JPG IMG_5658.JPG

IMG_5660.JPG IMG_5663.JPG IMG_5664.JPG

IMG_5665.JPG IMG_5666.JPG