30 жовтня розпочався ІІ синод Івано-Франківської Митрополії.  Синод розпочався з Архиєрейської Божественної Літургії, яку було відслужено в храмі священномученика Йосафата, Івано-Франківської Духовної семінарії.

Літургію очолив Архієпископ і Митрополит, Володимир Війтишин, йому співслужили: владика Василій Івасюк, єпарх Коломийської єпархії, владик Йосафат Мощич, єпарх Чернівецької єпархії, отці, які беруть участь у синодальних засіданнях та отців-настоятелів ІФДС.

У часі проповіді до братії з повчальним словом звернувся владика Василій. У своєму слові він зазначив: «…Митрополичий синод відбувається, щоб втілити рішення синоду єпископів УГКЦ на території митрополії. Темою синоду є катехизація, а даний рік – рік Божого Слова. Ми повинні зрозуміти глибину Божого Слова і черпати з нього. Боже Слово вчить нас як жити у Божому царстві, початки якого вже є тут на землі. Владика також наголосив на важливості катехизацій, метою яких має бути навчання та виховування християнина, ведення його до сопричастя з всією Церквою. Ціль – краще пізнати особу Ісуса Христа. Прикладом доброго учня для нас має бути Пресвята Богородиця…».

Після Літургії владика Володимир попросив усіх про молитву за учасників синоду, щоб синод з поміччю Святого Духа прийняв рішення, які допоможуть розвивати Церкву та парафії. Опісля відбулося урочисте складання присяги. Також було відслужено панахида за померлими архиєреями всієї нашої Церкви.

стаття: Олексій Нарепеха
фото:
Роман Везучий

Інформаційний центр ІФДС

Go to top