З 15 липня по 4 серпня 2018 року в музейно-меморіальному комплексі імені патріарха Йосифа Сліпого в Заздрості на Тернопільщині пройшла четверта благодійна літня школа англійської мови.

Також  наші семінаристи ІФДС стали учасниками цієї школи, а саме: Гунчак Михайло, Медик Василь, Везучий Роман та Гедзик Павло. Організатором і головним спонсором цього заходу є Релігійне товариство українців-католиків «Свята Софія» США  (ТСС А), ініційоване у 2015 році для дітей з родин учасників АТО, переселенців, дітей-сиріт і семінаристів вищих духовних семінарій.

Упродовж трьох тижнів 32 юнаків та дівчат з Івано-Франківської, Київської, Львівської, Тернопільської, Харківської, Донецької, Луганської, Одеської областей та АР Крим вивчали англійську мову на п’ятьох рівнях: базовому, початковому, середньому, вищому та найвищому. Лекції вели викладачі-волонтери зі Сполучених Штатів Америки та Канади: Оксана Бачинська-Тарасюк, Діана Гаврих, Тарас Малюжинський та Ірина Іванкович. У програмі були багатопланові заняття з граматики, розмовної мови, читання, розуміння тексту зі слуху, майстерності писання, адаптованої літератури.

Навчання складалося з чотирьох ранішніх та одного післяобіднього блоків. Вечірні лекції включали перегляд та обговорення кінофільмів та караоке. Навчальний процес відбувався не лише за традиційним методом підручника, але й було застосовано ігрові та мультимедійні заняття в дусі новітніх технологій. Учасники програми мали чудову нагоду спілкуватися живою англійською мовою, пізнати американську та канадську культуру й традиції, а також випробувати себе у ролі викладачів під час презентацій про Шотландію, Англію, Уельс та Північну Ірландію. Цьогоріч факультативні заняття велися з літургічної термінології, історії Канади, політології, соціології тощо. Також було відведено час на індивідуальні консультації з інструкторами.

Організатори подбали й про духовний вимір: в програмі школи, яка є екуменічною, – щоденні молитви, вервиця, Хресна Дорога, Божественна Літургія англійською мовою, проща до Зарваницької Божої Матері, реколекційні науки. Знаменною подією у житті школи стало хрещення одного з ліцеїстів військово-морського ліцею м. Одеси Едуарда Храмогіна, який 1 серпня прийняв Святу Тайну в Храмі Пресвятої Тройці у м. Тернополі, свідомо прийнявши це рішення власне перебуваючи на землі Патріярха Йосифа Сліпого.

У п’ятницю, 3 серпня, учні складали письмовий та усний іспити з опрацьованого під час навчання матеріалу. Також варте уваги те, що на урочисте відкриття школи прибули  Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук та кардинал Ґуалтьєро Бассетті, Президент Єпископської Конференції Італії. Від імені семінарії та семінаристів-учасників ІФДС висловлюємо вдячність д.н. Ірині Іванкович, п. Ользі Савіцькій, всім інструкторам та персоналу за велику працю та місію, яку вони виконали і виконують далі на благо нашого народу та на славу Божу.

Інформаційний центр ІФДС

Go to top