29 липня семінаристи Івано-Франківської духовної семінарії разом з отцями-настоятелями взяли участь у прощі семінарій УГКЦ до Патріаршого собору Воскресіння Хрестового, що в місті Києві.

Паломництво очолювали: ректор нашої семінар – прот. Олесь Будзяк, віце-ректор ІФДС, прот. д-р Андрій Чорненко, а також префект ІФДС – отець Іван Вінтоняк.

Одразу по прибутті до Патріаршого собору студенти разом з отцями відвідали крипту і помолились за упокій душі Блаженнішого Любомира Гузара. Опісля уся семінарійна родина разом з семінаристами з інших семінарій нашої Церкви та учасниками молодіжної організації «Українська молодь Христові» взяла участь в Архиєрейській Божественній Літургії, яку очолив Отець і Глава нашої Церква, Блаженніший Святослав. Йому співслужили: владика Йосиф Мілян, єпископ помічник Київської архиєпархії, отці-настоятелі з усіх семінарій УГКЦ, а також духівники осередків УМХ з усіх куточків України.

Цьогорічне паломництво приурочене 1030-ій річниці Хрещення Русі-України, а також з нагоди 85-літнього ювілею з часу заснування молодіжного руху УМХ митрополитом Андреєм Шептицьким.

У часі Божественної Літургії до усіх присутніх з архипастирським словом звернвувся Блаженніший Святослав. Також відбулося відновлення хресних обітів та освячення води на Дніпрі. Патріарх зокрема зазначив, що у недільному євангельському уривку описується шлях кожної людини, яка шукає Бога і прагне жити з ним. Часто трапляється так, що нам здається ніби бути християнином є неможливо, це ніби ходити по воді, а тому нам таке не під силу. Однак з Божою поміччя, через Господню спасительну десницю ми стаємо тими, хто знає Бога, є поруч з ним, перебуває у його присутності. Після Архиєреської Божественної Літургії мала чудову нагоду відвідати Національний музей історії України у Другій Світовій війні. Семінаристам була представлена виставка, яка відображає історію УГКЦ в часі Другової війни, а також в часи гонінь та поневірянь, частина експозиції була присвячена великому батькові нашої Церкви – Блаженнішому Любомирові. Також в часі екскурсії студентам були представлені й інші зали цього меморіального комплексі. За словами працівників цього музею, кожен зал показує частину дороги війни, дороги, яку пройшов український народ.

Паломництво завершилося урочистим Молебнем до рівноапостольного князя Володимира. Моління, яке відбувалося на Володимирській гірці очолив Блаженніший Святослав. Під час Молебню Патріарх зазначив, через святкування Хрещення Русі-України ми повертаємося до джерела нашої віри, того єдиного першоджерела з якого і постала наша Церква. Крім того, Блаженніший зазначив, що лиш одне споминання цієї події не принесе нам жодної користі, бо святкування таких подій без якісних змін самих себе є просто пригадування.

повідомив: Роман Кулинцак
фото: Павло Момот

Інформаційний центр ІФДС

Go to top