Після урочистостей і ввітальних слів розпочалось пленарне засідання, першу доповідь на якому мав прот. Олесь Будзяк. Він виголосив конференцію на тему: « Минуле та сучасність Івано-Франківської (Станіславівської) Духовної Семінарії».

Ректор зазначив, що наша семінарія мала нелегку історію. В час тоталітарного режиму вона була закрита, а згодом, у час незалежності, відбувся великий період відбудови. Зараз семінарія чудово функціонує і може похвалитися чудовими вихованцями. Також виступила з доповідю с. Ореста Борщовська ССНДМ, що зазначила: «Для всіх сестер постать о. Єремії є дуже особливлою, адже він був співзасновником їхнього Згромадження».

Цікаві доповіді виголосили також  о. Єронім Грім, віце-ректор ВІФБС, о. Полікарп Марцелюк ЧСВВ, Голова Постуляційного центру беатифікації УГКЦ. Всі присутні дізналися про цікаві факти з життя о. Єремії,  а о. Полікарп розповів про беатифікаційний процес отця.

Доповідачами також були пан Олег Єгришій, канд. іст. наук, о. Віталій Козінчук, доктор філософії, пан Олег Савчук, канд. іст. наук, а о. Даниїл Сікора ЧСВВ  поділився своїми дослідженнями архівних матеріалів про смерть та місце поховання о. Єремії.

Згодом кожен зміг поставити питання доповідачам.

Після загальної дискусії відбулась організована екскурсія по Івано-Франківську, і на цьому перший день конференції було завершено.

стаття: Роман Кулиницак
фото: Віталій Лесів

Інформаційний центр ІФДС

Go to top