В неділю, 16 липня 2017 р.Б., в Музейно-меморіальному комплексі ім. Патріарха Йосифа Сліпого у Заздрості, що на Тернопільщині, стартувала третя благодійна літня школа англійської мови. Проект, організатором та головним спонсором якого є Релігійне Товариство українців католиків «Свята Софія» США (ТСС А), ініційовано у 2015 році для дітей з родин учасників АТО, переселенців, дітей-сиріт та семінаристів вищих духовних семінарій УГКЦ.  Цьогорічний захід організатори присвятили пам’яті Блаженнішого Любомира Гузара (1933-2017).

 

Впродовж трьох тижнів 28 юнаків та дівчат з Івано-Франківської, Київської, Львівської, Тернопільської, Харківської, Херсонської та Одеської областей вивчатимуть англійську мову цьогоріч уже на п’ятьох рівнях: базовому, початковому, середньому, вищому та найвищому. Лекції вестимуть викладачі-волонтери зі Сполучених Штатів Америки: Марта Пенкальська, Анастасія Блощинська й Ірина Іванкович, а також Трейсі Берґ (Бельгія) та Мартін Ґантнер (Австрія). У програмі - багатопланові заняття з граматики, розмовної мови, читання, розуміння зі слуху, майстерності писання, адаптованої літератури. Навчання складається із чотирьох ранішніх та одного пополудневого блоків. Вечірні лекції включають перегляд та обговорення кінофільмів, караоке та класи з американської кухні. Навчальний процес йтиме не лише за традиційним методом підручника, але й передбачено ігрові та мультимедійні заняття із застосуванням новітніх технологій. Учасники програми матимуть чудову нагоду спілкуватися живою англійською мовою, пізнати американську культуру й традиції, а також випробувати себе у ролі викладачів. Цьогоріч додано факультативні заняття із літургічної термінології, американської історії та поезії. Понадто, відведено час на індивідуальні консультації з інструкторами.

 

Організатори подбали й про духовний вимір: в програмі школи, яка є екуменічною, – щоденні молитви, вервиця, Хресна Дорога, Божественна Літургія англійською мовою, проща до Зарваницької Божої Матері, реколекційні науки. Для активного дозвілля на території Музейного комплексу обладнано спортивний майданчик, а для загального інтелектуального збагачення молоді заплановано екскурсії визначними місцями Західної України.

 

«З кожним проектом намагаємося охопити нашою увагою щораз більше число учасників, вдосконалити програму, дослухаючись до побажань молоді. Розбудовуємо освітню базу, нав’язуємо співпрацю із вищими навчальними закладами Америки», - зазначила директор школи Ірина Іванкович, професор англійської мови Менор коледжу що у Філадельфії, штат Пенсильванія. Завдяки цьому програма у Заздрості отримала акредитацію та сертифікацію американської освітньої установи. За словами І. Іванкович, свідченням потреби у школі мовного занурення є не лише той факт, що на третій курс зареєструвалися учасники минулорічної та позаминулорічної програми, а також і те, що бажаючих покращити знання мови виявилося значно більше, аніж попередніми роками. Крім того, цього року вперше у школі беруть участь студенти уже чотирьох семінарій УГКЦ: Івано-Франківської, Київської, Львівської та Тернопільської. «Саме у реалізації таких проектів спадщина Патріарха Йосифа Сліпого набирає нового значення, нової актуальності, нового виміру, і тоді вкотре переконуєшся: основи, на яких будував Блаженніший – віра і наука – залишаються понадчасовими. Це фундамент нації, це фундамент Христової Церкви, це фундамент нашого майбутнього», - підсумувала І. Іванкович.

 

До активної співпраці у проведенні літньої школи долучилися Тернопільська обласна державна адміністрація, Тернопільсько-Зборівська митрополія УГКЦ, Українська Католицька Освітня Фундація в Чікаґо, Фундація Українського Вільного Університету, Українська кредитова кооператива в Нью-Йорку, Фундація «Спадщина» (Чікаго), Львівська Освітня Фундація, парафія св. Івана Хрестителя в Нюарку (штат Нью-Джерсі), парафія св. Миколая в Баффало (штат Нью-Йорк).

 

За матеріалами прес-служби Товариства «Свята Софія» США

Go to top