12-14 травня брати-семінаристи Івано-Франківської Духовної семінарії взяли участь у студентській науковій конференції на тему: «Митрополит Йосиф Велямин Рутський і реформа чернецтва Київської митрополії у XVII-XVIII ст.», яка проходила у Василіянському інституті філософського-богословських студій ім. митрополита Йосифа Велямина Рутського в Брюховичах.

У п’ятницю, 12 травня брати-семінаристи побували у Жовківському та Крехівському монастирях, які мають багату історію, і відіграли у різний час активну роль в розвитку Василіянського Чину св. Йосафата. На сьогодні Крехівський монастир є новіціатом, де формуються нові покликання ченців-василіян.

Другий день розпочався Божественною Літургією, яку очолив Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя в Україні о. Йоан Школик, ЧСВВ. Після сніданку розпочалася основна частина студентської конференції – пленарні засідання. На початок було зачитано листи-привітання від Блаженнішого Святослава, Глави УГКЦ, протоархимандрита Василіянського Чину св. Йосафата о. Генезія Віомара, ЧСВВ та архимандрита Сергія Гаєка, апостольського візитатора для греко-католиків Білорусі.

Опісля до присутніх звернувся ректор Василіянського інституту о. Пантелеймон Трофімов, ЧСВВ. В своєму привітальному слові ректор побажав учасникам конференції стимулу до збагачення новими знаннями. Опісля розпочалися доповіді, які розкривали постать Митрополита Йосифа Велямина Рутського та значення Василіянського Чину для духовно-культурного розвитку України.

Третій день розпочався Архиєрейською Божественною Літургією, яку очолив Преосвященніший владика Василій Тучапець, екзарх Харківський. Після Архиєрейської Божественної Літургії відбувся святковий обід і семінаристи з добрим настроєм та новими знаннями повернулися до своїх семінарій.

автор: Олег Савчук,
семінарист IV курсу


Go to top