З 13 по 18 квітня семінаристи Івано-Франківської Духовної семінарії прикрашали своїм співом богослужіння на парафії Святих Рівноапостольних Володимира і Ольги м. Ніжин Чернігівської області, парохом якої є о. Роман Пушка. Протягом цих днів семінаристи мали змогу дізнатися про особливості створення та розвитку спільноти на місійних теренах.

 

Історія створення Ніжинської Греко-Католицької спільноти є досить нелегкою. Зареєстрована парафія влітку 2010 року. Місцева влада, попри численні прохання, довший час не виділяла земельну ділянку під будівництво храму. Аж у березні 2015 року земельна ділянка була надана у постійне користування. Згодом розпочато будівництво храму, і на сьогоднішній час закладено фундамент і майже готове підвальне приміщення.

На даний час парафія налічує близько 30 осіб. Оскільки будівництво храму ще триває, громада молиться у римо-католицькому костелі. Між о. Романом та ксьондзом о. Віталієм склалися теплі відносини. Отці завжди разом співслужать на великі свята.

Також брати-семінаристи відвідали Храм Різдва Пресвятої Богородиці, що знаходиться на території монастиря сестер редемптористок у м. Чернігові, де сестра Єлена, ЧНІ, розповіла про стан місцевої парафіяльної спільноти.

стаття: Дмитро Носик,семінарист ІV курсу
фото: Надія Пушка 

Go to top