Благообразний  Йосиф, знявши з хреста пречисте тіло Твоє,
плащаницею чистою обвив, і, пахощами покривши, у гріб новий положив.

(Тропар Страсної п’ятниці)

Велика П’ятниця – це особливий і трепетний день для кожного християнина: суд, страждання, розп’яття та смерть Ісуса Христа на хресті.

Цього дня в Архікатедральному Соборі Воскресіння Христового служилися по-особливому важливі богослужіння: Великі Царські Часи та Вечірня з виставленням Плащаниці, які очолив Високопреосвященіший Архиєпископ і Митрополит Володимир (Війтишин) у співслужінні єпископа-помічника Йосафата (Мощича), настоятелів Духовної Семінарії ім.свщмч. Йосафата та численного духовенства Архієпархії. 

Розпочалися богослужіня із Царських Часів, які своїм змістом репрезентують страждання Христові, а далі відбулася Вечірня, яка містить особливий чин винесення і виставлення Плащаниці для всенародного почитання вірними. Страсна п’ятниця є алітургійним днем, коли Свята Тайна Євхаристії є відсутня, таким чином вірні причащаються поцілунком тіла Спасителя Христа.

Вже ввечері служитиметься Єрусалимська Утрення. Наш візантійський обряд є багатий, а особливо у часі приготування до Великодня, на чарівні наспіви. Саме їх під час богослужінь виконує семінарій ний хор «Благовіст».

Нехай ці богослужіння допоможуть вірним Христові ще більше зрозуміти велич жертви Христової та гідно підготуватись до свята Воскресіння.

стаття: Іван Харевич,
фото: Дмитро Дем'янів,
Інформаційний центр ІФДС

Go to top