Сьогодні, 13 квітня 2017 р. Б., у Великий Четвер отці-настоятелі та брати-семінаристи Івано-Франківської Духовної Семінарії ім. свщмч. Йосафата поєднались з вірними нашої церкви у спільній молитві, яка відбувалася у Архікатедральному соборі Воскресіння Христового м. Івано-Франківськ.

Семінарійна спільнота мала нагоду розважати над Страстями нашого Спасителя спершу на Вечірній з Літургією Василія Великого, а вже ввечері розважатиме на Утрені Страстей, саме в цих богослужіннях оспівуються зрада Юди, Тайна Вечеря та Терпіння нашого Спасителя. Очолив урочисті богослужіння Архієпископ та Митрополит Івано-Франківський Володимир (Війтишин) у співслужінні єпископа-помічника Йосафата (Мощича) та численної кількості духовенства. Всі богослужіння чудовим співом прикрашає семінарійний хор «Благовіст» 

Важко переоцінити цінність та унікальність цих богослужінь, як зрештою і багатьох інших, які наближають вірних до найбільшого свята усіх християн – Воскресіння Господа і Спаса нашого Ісуса Христа. Унікальність їх полягає у тому, що служаться вони тільки один раз протягом цілого літургійного року. А покаянні тексти молитов сповнені глибоких роздумів, які закликають християн оплакувати та щиро жаліти над своїми гріхами і просити терплячого Спасителя про порятунок. 

Читайте також: Завершення Великопосних реколекцій

Також неабиякої уваги заслуговує Чин умивання ніг. За прикладом Ісуса Христа на Тайній вечері Владика Володимир омив ноги високодостойним священикам, та єпископу-помічнику Йосафату (Мощичу). 

Нехай же ці богослужіння Страсного Тижня належно підготують всіх вірних до Христового Воскресіння.

стаття: Іван Харевич,
фото: Дмитро Дем'янів,
Інформаційний центр ІФДС

Go to top