У суботу, 25 березня в Івано-Франківській обласній філармонії відбулася духовна академія «Хресний шлях Владики Григорія Хомишина». Цей захід приурочений 150-річчю від дня народження Блаженного Григорія Хомишина, єпископа Станіславівського.

Для того щоб вшанувати велета духу зібралося численне духовенство, культурні та політичні діячі, місцева влада та багато іванофранківців.

Під час урочистого заходу до всіх присутніх з привітальним словом виступив Преосвященний владика Василій (Івасюк), єпископ Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ. Також коротко про блаженного розповів проф. о. Іван Козовик, який брав участь у зборі матеріалів для беатифікації блаженного Григорія.

На цей духовний вечір були запрошені відомі колективи Прикарпаття та Західної України: камерний хор «Світло Тавору» Катедрального Собору Преображення Христового Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ, камерний хор «Кредо», камерний хор «Воскресіння», хор «Доместик» Чортківської Дяківсько-Катехитичної Академії імені священномученика Григорія Хомишина, струнний ансамбль «Quattro corde», дитячий ансамбль «Киптарик» та хор Івано-Франківської духовної семінарії «Благовіст».

Читайте також: Гості з Донецького екзархату завітали до семінарії

До шановних гостей звернувся прот. Олесь Будзяк, ректор ІФДС, який від імені отців та братів семінаристів привітав усіх присутніх та розповів про те, яку роль у свій час відіграв блаженний мученик у процесі творення та функціонування Станіславівської, а тепер Івано-Франківської духовної семінарії.

Свою лепту до цієї урочистості вклали актори Іван-Франківського музично-драматичного  театру імені Івана Франка, а також брати-семінаристи, які  брали активну участь в організації та проведенні цього дійства.

Опісля з архипастирським словом звернувся Митрополит і Архієпископ Івано-Франківський,  Володимир (Війтишин). Владика роздумав над життям і подвигом блаженного священномученика. Єпископ також дякував усім організаторам та учасникам цього вечора пам’яті. Згодом були вручені ордени блаженного свщмч. Кир Григорія Хомишина. Цієї високої нагороди удостоїлись п. Руслан Марцінків, мер Івано-Франківська, а також автор смценарію та головний режисер-постановник, заслужений діяч мистецтв Анатолій Грицан. Також усім учасникам академії та були вручені подячні грамоти.

На завершення цієї академії зведений хор заспівав молитву за Україну «Боже великий, єдиний».

стаття: Роман Гулик,
фото: Василь Латчук,
Інформаційний центр ІФДС

 

Go to top