«Вільні духом» – саме так називається книга, презентація якої відбулась24 березня в Івано-Франківській духовній семінарії. Книгу демонстрували автори: о. Ярослав Рохман, заступник голови комісії у справах душпастирства охорони здоров’я та голова руху «За тверезість життя» Івано-Франківської архієпархії УГКЦ  та п. Марія Хоптій, спеціаліст терапії узалежнень, психолог та арт-терапевт.

Спочатку до братів семінаристів звернулась п. Марія. Вона розповіла про першопричини написання цієї книги, коротко описала структуру та висвітлену у книзі. За слова автора, ця книга є немов би інструмент, яким можуть оперувати психологи, священики та усі небайдужі, свідомі християни.

Крім цього, пані Марія Хоптій розповіла про алкоголізм та фактори, що впливають на його розвиток. Алкоголізм – це хвороба, яка заторкує не тільки фізичні процеси, це також хвороба розуму і душі. Як зазначає п. Марія, алкоголізм – це хвороба емоційно незрілих людей, які через неправильне виховання, формальний підхід сучасного суспільства до особистості, шукають розради в алкогольних напоях.

Читайте також: Гості з Донецького екзархату завітали до семінарії

Згодом до братії також звернувся о. Ярослав Рохман. Ієрей зазначив, що книга «Вільні духом» є також своєрідним збірником порад, які модна використати для налагодження контакту з молоддю та людьми інших вікових категорій.

Опісля всі бажаючі мали можливість дати запитання, на які автори радо відповідали.

На завершення зустрічі слова подяки висловив о. д-р Андрій Чорненко, віце-ректор ІФДС. Отець Андрій також побажав, щоб нелегка праця, якою займається пані Марія та отець Ярослав була плідною та допомагала виховати нове вільне духом покоління українців.

стаття: Роман Гулик,
фото: Дмитро Дем'янів,
Інформаційний центр ІФДС

 

Go to top