Сьогодні, 22 березня, до семінарії завітали Преосвященний владика Степан (Меньок), екзарх Донецький та о. Тарас Буричко, який служить для вірних у місті Токмак, Запорізької області. 

Отець-ректор радо привітав дорогий гостей у семінарійному храмі та запросив їх більше розповісти про Донецький екзархат, розвіяти деякі міфи пов’язані з цією адміністративною одиницею нашої Церкви.

Згодом до всіх присутніх звернувся Преосвященний владика Степан. Архієрей коротко розповів про історію та етапи формування Донецького екзархату. Розповів про реальну ситуацію, яка зараз є на сході України та в наших парафіях. Єпископ закликав усіх присутніх не вірити у лякливі стереотипи, а довіритись Богові. Важливо не боятися Божого поклику, а особливо якщо Господь кличе до служіння на сході України. Також, описуючи ситуацію на парафіях, владика Степан зауважив, що люди спраглі Божого Слова, уваги та розради. Люди мають багато проблем, тому вони приходять до дому, де їх чекають. Тому, щоб розвивати Церкву ми маємо йти на контакт, бути разом з людьми.

Читайте також: Семінарію відвідали члени скаутської організації "Пласт"

Пізніше до братів-семінаристів звернувся о. Тарас, в минулому семінарист Дрогобицької семінарії, а тепер парафіяльний священик. Отець розповів свою історію, про його рішення служити на сході України, а також про свій досвід формування парафії.

До уваги присутніх були представлені декілька відео, які ілюстрували життя парафій та екзархату в цілому. Опісля всі бажаючі мали змогу дати запитання, на які владика радо відповідав.

На завершення зустрічі отець Олесь подякував гостям за візит та заохотив братів-семінаристів не боятись та наполегливо працювати на славу Божу та на благо Церкви.

стаття: Роман Гулик,
фото: Олексій Стронський,
Інформаційний центр ІФДС

Go to top