altСьогодні, 23 жотня, в Івано-Франківській духовній семінарії завершилася віднова духа. Науки давав ієрм. Йосафат Хаймик, ЧСВВ, ігумен монастиря Царя Христа, що в Івано-Франківську.

Головною метою реколекцій, як зазначав сам проповідник, було відновити наш внутрішній образ, який почав затиратися, темніти. Отець Йосафат зауважив, що ми не повинні боятись повернутись до початків, бо тоді ми звертаємось до того, хто є першопричиною та рушієм усього. Також проповідник наголосив на важливості Слова Божого у процесі пізнання свого внутрішнього обличчя.

Ієромонах навчав, що Бог вміє приймати наші вади і щоразу заохочує нас повертатися до першоджерела і все починати знову. Більш того, нам, як вінцеві творіння Господь дає нам здатність творити та перемінювати цей світ. Але щоб творити добрі речі нам потрібний той творчий запал, який може дати лише Бог.

Реколектант звернув увагу на те, що Господь має свій задум щодо нас і при зустрічі з ним віч-на-віч ми не повинні закривати свого лиця, бо коли ми віднайдемо зв’язок з Богом, ми віднайдемо себе. Господь своїм утіленням освячує нашу гідність, ми ж у свою чергу маємо відповідати на Божі об’явлення зміною свого життя. Ми маємо пам’ятати, що навіть тоді, коли, здавалося б, нічого неможливо змінити в собі, Творець змінює нас, нам потрібно лише цього прагнути. Бог не вибирає ідеальних людей, Бог вибирає тих, кому може показати себе, тому, хто піддається зміні. На завершення наук о. Йосафат заохотив всіх робити порухи віри, які звернуть наше життя в сторону Бога.

Після Божественної Літургії, яку очолив реколектант, подячне слово виголосив ректор ІФДС, прот. Олесь Будзяк. Отець-ректор подякував за цікаві та мудрі науки, які давав о. Йосафат, а також від усієї семінарійної спільноти і надалі плідно займатись проповідницькою діяльністю та працювати у винограднику Христовому на многії та благії літа.

Протягом віднови духа усі богослужіння своїм чудовим співом супроводжували учасники семінарійного хору «Благовіст».

стаття: Роман Гулик,
фото: Дмитро Дем'янів,
Інформаційний центр ІФДС


 

Go to top