alt12 жовтня семінаристи ІІ курсу Івано-Франківської Духовної Семінарії ім. свщмч. Йосафата мали нагоду побувати на відкритті першої персональної виставки, знаного в Україні та за її межами митця, Валерія Дувірака, який є яскравим представником західноєвропейського сакрального малярства. Експозиція різних за тематикою картин присвячена 65-літтю автора і знаходиться в Музеї мистецтв Прикарпаття.

На відкриття такої важливої мистецької події для міста завітали багато шановних гостей. Зокрема, з вітальним словом до художника зверталися:  куратор виставки, доктор східних церковних наук, завідувач кафедри гуманітарних наук, доцент, декан гуманітарного факультету Івано-Франківського Богословського Університету Віталій Козінчук, міський голова міста Івано-Франківська Руслан Марцінків, настоятель Погінського Святоуспенського монастиря о. Никодим Гуралюк ЧСВВ, канцлер Івано-Франківської єпархії УАПЦ митр. прот. Богдан Романюк.

Відтак пана Валерія вітали знані в Івано-Франківську діячі культури, мистецтвознавці, науковці та журналісти. Семінаристи мали можливість побачити широкого роду художні мотиви на полотні. Творчість  Валерія Дувірака є надзвичайно багатогранною. Опісля пан Валерій розповів присутнім про свій нелегкий життєвий шлях, та про зусилля у прагненні стати художником. На завершення Валерій Дувірак висловив слова вдячності всім тим, хто відвідав відкриття експозиції, а брати-семінаристи заспівали митцю «Многая літа».

фото: Дмитро Касіян,
семінарист ІІ курсу,

стаття: Федорчак Юрій,
Інформаційний центр ІФДС

Go to top