altЕкологічні проблема в наш час, є не просто науковою гіпотезою, а реальним фактом, який заторкує більшість населення України. Зменшення рівня води у водоймах та криницях, збільшення площі смітників, зниження родючості ґрунтів та багато інших шкідливих наслідків недбалого ставлення до природи, стали болючою дійсністю. Та все ж, є багато свідомих християн, які прагнуть змінити таку прикру ситуацію. Однією з активних громад Івано-Франківської Архиєпархії є жителі с. Кінашів Галицького р-н, які запросили братів-семінаристів та о. Михайла Дзуля, представника Бюро УГКЦ з питань екології, взяти участь в культурно-просвітницькій програмі присвяченій екологічній проблематиці.

Еко-конференція відбулася у Народному Домі с. Кінашів,  у  неділю 25 вересня. До присутніх звернувся о. Михайло Дзуль з невеличкою, проте дуже змістовною презентацію про проблему сміття. Така тема була вибрана невипадково, адже громада с. Кінашів, вирішила позбутися стихійного сміттєзвалища, а на його місці, яке до речі дуже мальовниче, має постати Хресна Дорога. Конференцію своїм співом прикрасив семінарійний гурт Elios, у виконанні якого прозвучали релігійні пісні та кантати, а також цілий ряд українських народних патріотичних пісень. До присутніх звернулася також голова Рогатинської райдержадміністрації п. Надія Цимбаліста, житель с. Кінашів. З духовним словом до виступили також отець-парох Павло Перекліта та парох із сусідньої парафії с. Нараївка о. Микола Цимбалістий. Своїм власним свідченням про спорудження Хресної дороги поділився також п. Михайло із Духової Криниці.

Лейт-мотивом культурно-просвітницького заходу, стала думка св. Івана Павла ІІ про «збільшення пустинь людських душ». Ліквідація стихійного сміттєзвалища та благородна справа спорудження Хресної Дороги, справді заохочує не тільки громаду с. Кінашів, але і сусідні парафії, підтримувати найрізноманітніші екоініцативи, чинити добро, єднатися у молитві та праці навколо богоугодних справ.

Михайло Паляк,
семінарист VI курсу

001.jpg 002.jpg 003.jpg

004.jpg 005.jpg