30 червня, в семінарійному храмі свщмч. Йосафата, відбулась зустріч з відомим бібліїстом – о. Джорджо Дзевіні, деканом Богословського факультету Папського Салезіанського університету в Римі. В спілкуванні з високодостойним гостем взяли участь не лише священнослужителі та семінаристи але й студенти катехитично-педагогічного факультету ІФБУ та всі бажаючі.

Автор книги «Євангеліє від Марка» о. Джорджо розпочав семінар із зачитання 24 Псалма, при цьому читався уривок Святого Письма в трьох вимірах: єврейському (враховувався час, місце та обставини написання), християнському (відкривалось еклезіальне та христологічне бачення) та сьогоднішньому (коли зверталась увага власне на особу того, хто читає).

Отець-професор, серед іншого, наголосив на проблемах читання Святого Письма, які можуть бути в сучасних християн. Він визначив п’ять основних труднощів:

-          Індивідуалізм (в центрі всього стоїть людське «Я»);

-          Активізм (бажання робити більше і більше);

-          Духовна поверховість (прагнення людини жити на показ);

-          Раціоналізм (бачення християнства як філософської течії);

-          Розділення між вірою та життям.

Протягом цілої зустрічі для слухачів здійснював переклад о. д-р Тарас Барщевський. На завершення конференції митр. прот. Олег Каськів, синкел у справах духовенства Івано-Франківської Архієпархії, подякував отцю-доповідачу за його навчання молитовного читання Святого Письма.

Прес-служба Архієпархії

Go to top