altСьогодні, 28 квітня, у Великий Четвер семінарійна родина взяла участь у богослужіннях, які відбувалися у Архікатедральному соборі Воскресіння Христового. А саме була відслужена Вечірня з Літургією св. Василія Великого, згодом відбувся Чин умивання ніг.

Усі богослужіння очолив владика Володимир (Війтишин), Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський, у співслужінні з владикою Йосафатом, єпископом-помічником, та численним духовенством. Варто зазначити, що ввечері буде служитися Утреня Страстей в якій браття візьмуть молитовну участь. Запрошуємо усіх охочих разом розважати над Страстями Христовими.

Під час даних богослужінь семінаристи та миряни мали можливість пережити події, які дві тисячі років тому відбулись саме в цей день, а сьогодні сакраментально уприсутнюються. Варто зауважити, що для єпископів, священиків та усіх богопосвячених осіб Великий четвер є знаковим днем, адже саме цього дня своїм служінням Ісус Христос започаткував священство. 

Після Чину вмивання ніг, який звершив владика Володимир (Війтишин), владика Йосафат (Мощич) зачитав послання Блаженнішого Святослава до священнослужителів на Страсний четвер. У цьому посланні патріарх заохочує  священнослужителів прислухатися до голосу найвищого  Архиєрея який цього дня промовляє: «Приклад дав Я вам, щоб і ви так робили, як оце Я вам учинив. Істинно, істинно говорю вам: слуга не більший за пана свого, а посланий не більший за того, хто його послав. Знавши те, щасливі будете, коли так чинитимете» (Ів. 13, 15–17).

бр. Роман Гулик,
семінарист І-го курсу

Вгору