alt17 квітня відбулася ще одна неперсічна подія в якій взяли участь наші семінаристи – Хресна хода вечірніми вулицями міста Коломиї. Розпочалась Хресна хода на площі біля Катедрального собору Преображення Господнього, що в м. Коломия. Владика Василь (Івасюк) разом з духовенством, семінаристами та великою кількістю вірних молився Акафіст до Страстей Христових.

Після Акафісту о. Валерій Сиротюк, синкел Буковинського вікаріату, виголосив проповідь у якій навчав про діла милосердя та людей, які є прикладом у виконуванні цих діл. Далі всі присутні процесійно з запаленими свічками, пройшлись вулицями міста. Під час ходи молилися Ісусову молитву, зачитували уривки з Євангелія, а також розважали над Христовими Страстями. До несення хреста запрошували воїнів АТО, волонтерів, вчителів, медиків, молодь міста Коломиї, а також всіх хворих, які бажають видужання.

Цьогоріч хода була особлива, адже в місті перебувала велика святиня християнського світу – частинка Чесного і Животворящого Хреста Господнього. Саме її священики несли на початку процесійного ходу.

Завершився Хресний хід біля собору Преображення Христового, де правлячий архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії звернувся до присутніх з такими словами: “Сьогодні ми мали можливість пройти Хресною ходою нашим містом. Ця хода є символом Дороги Христа на гору Голгофу, який своїми стражданнями та смертю хресною відкупив нас від гріха. Цього разу ми як ніколи мали можливість відчути Христові страждання, адже між нами перебуває частинка з Хреста на якому страждав Господь.”

На завершення архієрей поблагословив частинкою Чесного і Животворящого Хреста Господнього всіх присутніх, а також місто Коломия на чотири сторони світу та уділив повний відпуст.

Брати-семінаристи з Івано-Франківської Духовної Семінарії, приналежні до Коломийсько-Чернівецької єпархії, брали активну участь у підготовці та допомозі у проведенні даного заходу. Незважаючи на втому тілесну всі брати відновилися духовно, що є дуже важливо. Адже мали прекрасну нагоду розділити з Христом Його страждання розважаючи над ними та споглядаючи Животворний Хрест, на якому прибиті всі наші гріхи.

 
Вгору