altСьогодні, 11 квітня, у семінарійному храмі відбулась презентація книги «Часослов за каноном лаври святого отця нашого Сави: Впровадження». Семінарійній спільноті книгу презентували о. Василь Рудейко,  доктор богослов’я, заступник голови Патріаршої літургійної комісії УГКЦ, а також Володимир Нетак, директор видавництва Українського католицького університету.

Презентацію розпочав о. д-р. Василь Гоголь, духівник ІФДС. У своєму вступному слові він зауважив: «Збереження літургійної традиції є дуже важливим, тому нам слід черпати з джерел Візантійської літургійної традиції. Але це не має бути реставрація минулого, а його переосмислення, щоб Церква була живою».

Згодом до семінаристів та отців звернувся о. д-р Василь Рудейко, перекладач даної книги. Розповідаючи про передумови цього перекладу він каже: «Мене завжди хвилювало: як люди в давнину молились, які є джерела нашого богослужіння?». Отець зауважив, що до уваги семінарійної спільноти представлений перший існуючий Часослов, давнішого від нього не збереглося. Окрім того, о. Василь розповів детально про структуру цього часослова, його особливості, спільні та відмінні риси з сучасними аналогами.

Також о. Василь Рудейко представив й інші книги видавництва УКУ, які є корисними як і для богопосвячених осіб так і для мирян, щоб осягнути всю глибину науки Святих Отців, а також краще зрозуміти богослужіння Часослова.  

На завершення до отців та семінаристів звернувся Володимир Нетак, директор видавництва УКУ, і запросив до співпраці усіх бажаючих, а також заохотив надавати перевагу друкованим книгам.

бр. Роман Гулик,
семінарист І-го курсу

Вгору