altСьогодні, в навчальному корпусі Івано-Франківської Архієпархії відбулася наукова конференція «Відпусти у Східних Католицьких Церквах і їхній богословський, історичний і канонічний виміри у контексті УГКЦ». Даний захід організований канонічним відділом Патріаршої курії УГКЦ, Івано-Франківським Богословським Університетом, Інститутом східного канонічного права та у співпраці з товариством українських каноністів.

На початку з привітальним словом до всіх присутніх звернувся Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир (Війтишин). Серед присутніх були: о. д-р Олександр Левицький, ректор ІФБУ, о. д-р Андрій Танасійчук, заступник голови канонічного відділу  Патріаршої курії УГКЦ, доповідачі, викладачі ІФБУ, настоятелі ІФДС, члени товариства українських каноністів, духовенство Івано-Франківської Митрополії та студенти-богослови.

В ході конференції було виголошено три тематичні доповіді. Перша доповідь «Богословські і духовні основи відпустів у Церкві», була виголошена о. ліц. Віталієм Храбатином, викладачем ІФБУ. Отець роз’яснив походження відпустів та офіційну доктрину Церкви відносно цієї тематики. Другим доповідачем був кандидат історичних наук, доцент Олег Єгрешій, директор інституту історії Церкви ІФБУ. Він розповів про історію відпустів в УГКЦ та відпустових місць УГКЦ на теренах України. Дальше продовжив конференцію о. д-р Андрій Танасійчук, заступник голови канонічного відділу  Патріаршої курії УГКЦ. Отець-доктор роз’яснив канонічні аспекти відпустів у Східних Католицьких Церквах.

На завершення конференції ректор ІФБУ – прот. Олександр Левицький подякував доповідачам та присутнім. Всі слухачі суттєво збагатились знаннями про відпусти.

Інформаційний центр ІФДС

 

 

 

 

 

 

Вгору