altСьогодні, 13 березня, Арихиєрейською Божественною Літургією завершилися дні духовної віднови  «Боже милосердя – надія для всього Божого створіння». Архиєрейську Літургію очолив Преосвященний Владика Володимир (Війтишин), Митрополит і Архієпископ Івано-Франківський. Триденні реколекції проводив о. д-р Володимир Містерман, заступник керівника Бюро УГКЦ з питань екології і сповідник Івано-Франківської Духовної Семінарії.

Головною ідеєю наук було Боже милосердя і люди, як істоти, що його приймають, а також можуть його чинити. Реколектант зробив акцент на тому, що ми маємо чинити діла милосердя за принципом «лівиця не знає, що робить правиця», інакше ніякої заслуги з цього діла нам не буде.

Розвиваючи тему милосердя проповідник виголосив таке: «Господь посилає милосердя кожному з нас, і коли воно є сприйняте нами, ми залишаємо все погане, розпинаючи разом з Христом свого хижака і у сповіді заліковуємо свої рани». Також  о. Володимир навчав, що світ потрібно сприймати лише правдиво перебуваючи з Христом, бо без Нього ми сприйматимемо його викривлено, з точки зору гріха.

В останній своїй науці отець сказав: «Принести найбільшу хвалу Богові може той, хто найбільше закохається у життя (життя у Христі)»,  а ще побажав: «Щоб кожен пізнав ніжний дотик Творця».

Усі Богослужіння під час віднови Духа супроводжували своїм співом учасники семінарійного хору «Благовіст», чим надали реколекціям особливої  молитовної атмосфери.

бр. Роман Гулик,
семінарист І курсу

Вгору