alt8 березня в Івано-Франківській Духовній Семінарії відбувся творчий вечір з нагоди вшанування пам’яті Львівського псевдособору, який відбувся 8-10 березня 1946 р.

Після спільної молитви всі присутні мали змогу послухати доповіді семінаристів, щоб краще заглибитись у темні та трагічні сторінки історії нашої Церкви та народу. Студенти-доповідачі ознайомили аудиторію з історичними передумовами, які мали вплив на проведення цього «собору воз’єднання», з самим перебігом, рішеннями Львівського собору та його наслідками для подальшого життя УГКЦ. Це Львівське «зібрання» призвело до катастрофічних наслідків для нашої Церкви, яка вступила в етап підпілля, епоху нищення церковної ієрархії та української духовно-релігійної самобутності.

Всі присутні мали змогу також подивитися документальний ролик про перебіг Львівського псевдособору.

На завершення, ректор семінарії митр. прот. Олег Каськів подякував всім організаторам цього вечора пам’яті, а також спільно з семінаристами помолився за душі всіх тих мучеників нашої Церкви, які полягли внаслідок заслань та репресій щодо УГКЦ в часі підпілля. Після цього прозвучав духовний гімн «Боже, великий, єдиний».

бр. Августин Тимчак,
Інформаційний центр ІФДС

Вгору