altЦентр душпастирювання Силових Структур діє при семінарії від 2009 р. Б. На даний момент у братстві перебуває 15 осіб, які регулярно відвідують 3 різні військові частини, одна із яких є Національна Гвардія.

Семінаристи відвідують своїх ровесників-солдатів щонеділі, кожного разу готуючи нову, цікаву та актуальну науку. Так, 6 березня солдати Національної Гвардії почули про Ювілейний Рік Божого Милосердя та важливість проявляти любов до ближнього у повсякденному житті, підтримавши, бодай, добрим словом.

Дякуючи о. Йосафату Бойку, ВС, який пожертвував банери і буклети для військових частин, хлопці мають можливість молитися перед образом у вільний час і почитати про Ювілейний рік та що таке відпуст. В середньому солдат приходить біля 30. Більшість хлопців є з центральної України та зі сходу, звичайно, є і наші, із заходу, але їх менше, тому багато солдат не знають що таке Церква і яку функцію Вона виконує. Це видно, перш за все з того, як вони слухають і дають різного роду питань, які стосуються даної тематики. Варто зазначити, що під час наук абсолютно відсутнє поняття «свій-чужий», брати-семінаристи спілкуються з військовими, перш за все, як зі своїми ровесниками.

Окрім того, учасники Центру душпастирювання Силових Структур, проводять для солдат різноманітні заходи, як от Чин всепрощення, Вертеп з Парафії Кирила та Методія, «Фронтовий Вертеп», Свято Св. Миколая. Цікавим є і те, що солдати завжди радо приймають семінаристів та вступають в діалог.

Повідомив Павло Баланюк - учасник ЦДСС


 

Вгору