25 листопада – величний день у житті кожного християнина, а особливо духовенства Івано-Франківської Духовної Семінарії – день вшанування пам’яті Святого Священомученика Йосафата Архиєпископа  Полоцького, котрий своїм жертвенним прикладом, немов спаситель наших душ навернув не одну тисячу людей на праведне та побожне життя, на життя котре заслуговує великої пошани. Святий Йосафат відчув поклик, який мов розпалена іскра прошив його святе серце сповнене любові  та терпеливості. Зрікся земних похотей, взяв на свої рамена тяжкий хрест, котрий не раз протирав його плечі до крові, не раз примушував його страждати за народ, падати, але знову вставати і йти до своєї мети, котра привела його до блаженного життя з Богом і у Бозі. Скільки чудесних зцілень відбулося підчас благань людей про заступництво та оздоровлення, скільки подій, які з кожним разом збільшували християн у їхній святості.

Розпочалось величне святкування з Архиєрейської Літургії, котру очолили владики Кир Володимир Війтишин – Єпарх Івано-Франківський та Кир Софрон Мудрий, ЧСВВ – ректор Академії. А також декан Івано-Франківської Єпархії о. міт. І. Репела, ректор ІФДС о. міт. д-р О. Каськів, віце-ректор о. ліц. О. Левицький, о. д-р Р. Горбань- віце-ректор, о. міт. І. Козовик, о. Леонід (з Білорусії), та отці духовники. Після Літургії усіх було запрошено за святковий стіл, де лунали щирі і гарячі привітання та пісні.

Продовжилось святкування концертом, котрий приготували для гостей та духовенства семінаристи. Цей концерт, а радше опис з життя святого допоміг усім пережити ці радісні та трагічні моменти разом із Святим Священомучеником Йосафатом.

Ніхто немає більшої любові, як той, хто життя своє віддає за друзів своїх шляхом покаяння та покути, котрий завжди приводить до згоди та правдивої любові. І тільки потому пізнають, що ми учні Христові, якщо взаємну любов будемо зберігати між собою. І тільки через любов усі стануть одно.

Святий Йосафат повчає: "Не бійтеся тих, що вбивають тіло, душі ж убити не можуть – каже Христос – бійтеся радше того, хто може погубити душу і тіло в пеклі". 

Володимир ГАНЖА
Семінарист ІІ-курсу

Вгору