Сьогодні, 19 лютого 2011 р, Святіший Отець Венедикт ХVІ призначив новим Апостольським Нунцієм у Російській Федерації архиєпископа Івана Юрковіча, який від 2004 року був Апостольським Нунцієм в Україні. У січні цього року попередній представник Папи в Росії, архиєпископ Антоніо Менніні, був призначений Апостольським Нунцієм до Великобританії.

Про встановлення повноцінних дипломатичних стосунків між Святим Престолом та Російською Федерацією повідомлено у комюніке Ватиканського прес-центру від 9 грудня 2009 року, після зустрічі Святішого Отця Венедикта XVI з Президентом Росії Дмитром Медведєвим. До цього часу Ватикан та Росія мали дипломатичні стосунки нижчого рівня, тобто як представництва

З врученням вірчих грамот Міністрові Закордонних Справ Російської Федерації Сергієві Лаврову, що відбулося 15 липня 2010 р., тодішній Папський представник в цій країні архиєпископ Антоніо Менніні став першим Апостольським Нунцієм в Росії. Кілька тижнів раніше, 26 червня 2010 р., вірчі грамоти у Ватикані представив перший Посол Росії при Апостольській Столиці Ніколай Садчіков. Таким чином, довершилося встановлення повноцінних дипломатичних стосунків між Апостольською Столицею та Російською Федерацією.

Біографічна довідка Католицького медіа-центру у Києві про Архиєпископа Івана Юрковича:
Його Високопреосвященство архиєпископ Іван Юркович (Ivan Jurkovič) народився 10 червня 1952 року у Словенії. У 1978 році закінчив теологічні студії та 29 червня 1977 року рукоположений на священика. У 1988 році отримав ступінь доктора канонічного права. Навчався в Папській Церковній Академії, а 1 травня 1984 року розпочав дипломатичну службу при Святому Престолі. Володіє італійською, англійською, іспанською, німецькою, французькою, українською  та російською мовами.

Упродовж своєї дипломатичної служби архиєпископ Іван Юркович займав наступні посади: Секретар Апостольської Нунціатури у Південній Кореї (1984 -1988), Аудитор Апостольської Нунціатури в Колумбії (1988-1992), Радник Представництва Святого Престолу в Російській Федерації, Радник у Державному Секретаріаті з питань Організації з Безпеки та Співробітництва в Європі (ОБСЄ) (1996-2001). 28 липня 2001 року був призначений Апостольським Нунцієм в Білорусії і титулярним Єпископом Корбавії. Єпископське рукоположення отримав 6 жовтня 2001 р.

22 квітня 2004 року архиєпископ Іван Юркович був призначений Апостольським Нунцієм в Україні, де звершував свою місію впродовж 7 років.

Вгору