Сьогодні, 12 лютого, у день коли Свята Церква вшановує пам’ять Трьох святителів: Василія Великого, Григорія Богослова та Івана Золотоустого, свій 90 літній ювілей святкував професор, викладач Івано-Франківського Богословського університету, митрофорний протоієрей Іван Козовик.

З цієї нагоди уся семінарійна братія разом з отцями-настоятелями вирушили на святкову Архієрейську Божественну Літургію в Архікатедральний і Митрополичий Собор Воскресіння Христового. Святочне моління очолив правлячий Архиєрей Володимир Війтишин у співслужінні з іменинником, отцем Іваном, отцями-протопресвітерами, семінарійними отцями та численним духовенством.  

У своєму пастирському слові владика Володимир пригадав усім життя  Трьох святителів: Василія Великого, Григорія Богослова та Івана Золотоустого зазначивши: «… ці святителі є світилами Церкви Христової, вони своїм розумом, життям, вірою, словом сповіщали Христа всім і всюди. Вони залишили нам у спадок свої численні праці та повчання з яких ми зараз маємо змогу черпати багато корисного». «Візьмімо собі за приклад цих святителів, та будьмо борцями, борцями за свою Церкву, віру, державу, свободу ведучи побожне життя  на славу Господа Бога», - зауважив архиєрей.

Після Літургії митрополит Володимир звернувся до ювіляра. У своєму вітальному слові владика висловив найщиріші слова привітання для отця Івана, подякувавши за його ревне служіння на благо Церкви: « 90 років – це багато, але незважаючи на вік, будь-які перешкоди ви, отче, кожного дня служите святу Літургію, сповідаєте, вислуховуєте кожного даючи свої цінні поради…». На знак подяки за служіння владика Володимир нагородив отця Івана другим золотим хрестом з прикрасами та побажав многих і благих літ. 
 

стаття: Олексій Нарепеха
фото: Роман Везучий

Інформаційний центр ІФДС

Go to top